کد خبر: ۱۹۸۷۶
|
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۰
مقامات روسی خبر دادند؛
مقامات روسیه به منظور افزایش تقاضای داخلی برای خرید خودروهای برقی ساخت روسیه قصد دارند کمک هزینه‌های مالی یا سوبسید پرداخت کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، وزیر اقتصاد روسیه روز گذشته اعلام کرد میزان استفاده از خودروهای برقی در روسیه که دارای منابع فراوان نفت و گاز است، از کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و خودروی برقی در داخل روسیه تولید نمی‌شود. اما دولت به دنبال راه اندازی خط تولید خودروهای برقی در روسیه است و مشوق‌های مالی را نیز برای تقویت این بخش در داخل روسیه در نظر گرفته است.

از مجموع ۴۵ میلیون خودروی در حال تردد در روسیه در سال گذشته میلادی، تنها ۱۱ هزار خودرو برقی بوده‌اند که آنها نیز عمدتاً خودروهای مستعمل و دست دوم بوده‌اند. خودروهای برقی هنوز در مقایسه با خودروهای بنزین سوز قیمت بالایی دارند و لذا دولت روسیه برای کاهش قیمت و افزایش جذابیت آنها سوبسیدهایی را در نظر خواهد گرفت.

این سوبسید ۲۵ درصد از هزینه‌های خرید خودروهای برقی ساخت روسیه را پوشش خواهد داد و باعث خواهد شد این خودروها حداکثر ۸۵۷۰ دلار قیمت داشته باشند. انتظار می‌رود اجرای این طرح از سال ۲۰۲۲ آغاز شود. روسیه قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ سالانه تعداد ۲۲۰ هزار خودروی برقی تولید کند. ظاهراً شرکت‌های خودروسازی خارجی نیز به تولید خودروی برقی در داخل روسیه علاقه نشان داده‌اند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها