کد خبر: ۱۹۸۷۷
|
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
طرح یک استارت اپ سوئیسی؛
یک استارت اپ سوئیسی قصد دارد از فناوری هایپرلوپ برای راه اندازی یک شبکه حمل و نقل زمینی از زیر کوه‌های آلپ استفاده کند که سفر از ژنو به زوریخ را در عرض ۱۷ دقیقه ممکن می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، دیلی میل اعلام کرد، سرعت حرکت این قطار هایپرلوپ در زیر کوه‌های آلپ به ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. در حال حاضر سفر زمینی از ژنو به زوریخ به حدود سه ساعت زمان نیاز دارد.

شرکت سوئیس پاد مدعی است که در صورت راه اندازی این سیستم هایپرلوپ سفر از نیویورک به واشنگتن نیز تنها در ۳۰ دقیقه انجام می‌شود. برای این سفر نیز در حالت عادی به ۲۱۰ دقیقه زمان نیاز است.

سفر ۱۷ دقیقه‌ای از ژنو به زوریخ با قطارهای هایپرلوپ

راه اندازی سیستم‌های حمل و نقل هایپرلوپ موجب می‌شود تا میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در جو کره زمین نیز به میزان چشمگیری کاهش یابد. شرکت سوئیس پاد از پنج سال قبل در تلاش برای راه اندازی شبکه‌های حمل و نقل مبتنی بر هایپرلوپ است و مدعی است بر مبنای آزمایش‌های انجام شده می‌تواند شبکه‌های یادشده را در عرض نه ماه راه اندازی کند. سرعت حرکت قطارهای هایپرلوپ از ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت در نوسان است. در عین حال عملیاتی کردن این فناوری جدید حمل و نقل بسیار پرهزینه است.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها