کد خبر: ۱۹۸۷۷
|
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
طرح یک استارت اپ سوئیسی؛
یک استارت اپ سوئیسی قصد دارد از فناوری هایپرلوپ برای راه اندازی یک شبکه حمل و نقل زمینی از زیر کوه‌های آلپ استفاده کند که سفر از ژنو به زوریخ را در عرض ۱۷ دقیقه ممکن می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، دیلی میل اعلام کرد، سرعت حرکت این قطار هایپرلوپ در زیر کوه‌های آلپ به ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. در حال حاضر سفر زمینی از ژنو به زوریخ به حدود سه ساعت زمان نیاز دارد.

شرکت سوئیس پاد مدعی است که در صورت راه اندازی این سیستم هایپرلوپ سفر از نیویورک به واشنگتن نیز تنها در ۳۰ دقیقه انجام می‌شود. برای این سفر نیز در حالت عادی به ۲۱۰ دقیقه زمان نیاز است.

سفر ۱۷ دقیقه‌ای از ژنو به زوریخ با قطارهای هایپرلوپ

راه اندازی سیستم‌های حمل و نقل هایپرلوپ موجب می‌شود تا میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در جو کره زمین نیز به میزان چشمگیری کاهش یابد. شرکت سوئیس پاد از پنج سال قبل در تلاش برای راه اندازی شبکه‌های حمل و نقل مبتنی بر هایپرلوپ است و مدعی است بر مبنای آزمایش‌های انجام شده می‌تواند شبکه‌های یادشده را در عرض نه ماه راه اندازی کند. سرعت حرکت قطارهای هایپرلوپ از ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت در نوسان است. در عین حال عملیاتی کردن این فناوری جدید حمل و نقل بسیار پرهزینه است.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
گامی در مسیر رونق ارتباط صنایع با مراکز علمی و تحقیقاتی؛ راه‌اندازی ۲۲ کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار
نیازمندیها