کد خبر: ۱۹۸۷۹
|
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۹
بسته شدن حساب گروهی از محققان؛
مارک وارنر سناتور آمریکایی روز گذشته از برخورد فیس‌بوک با تعدادی از محققان دانشگاهی اظهار تأسف کرد و آن را عمیقاً نگران کننده توصیف کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، فیس‌بوک حساب‌های کاربری گروهی از محققان دانشگاهی در نیویورک را که قصد داشتند در مورد تبلیغات سیاسی در این شبکه اجتماعی تحقیق کنند را از کار انداخته تا آنها نتوانند پژوهش خود را انجام دهند.

فیس‌بوک روز سه شنبه اعلام کرد حساب‌های شخصی و دسترسی این محققان را مسدود می‌کند، زیرا نگران حفظ حریم شخصی کاربران خود است. این در حالی است که این افراد نمی‌توانستند در حد کارکنان و برنامه نویسان فیس‌بوک به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند و به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی نگران افشای برخی اسرار و شیوه استفاده خود از داده‌های خصوصی کاربران است.

وارنر که رئیس کمیته منتخب اطلاعاتی سنای آمریکاست این اقدام را گامی به عقب توصیف کرده و افزوده که فیس‌بوک شفاف عمل نکرده و اقدام آن برای مقابله با شفاف شدن روند تبلیغات این پلتفرم بر خلاف موافقتنامه کاربری فیس‌بوک است. وی افزوده که کنگره باید برای مقابله با این سو رفتار فیس‌بوک وارد عمل شود.

کارشناسان می‌گویند ممکن بود این تحقیقات به شناسایی مشکلاتی در سیستم تبلیغاتی فیس‌بوک و نحوه انتشار اخبار و اطلاعات دروغین سیاسی از این طریق منجر شود و همین نگرانی‌ها باعث این افراد فیس‌بوک شده است.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها