کد خبر: ۱۹۸۹۳
|
۱۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰
یکی از استادان حوزه خودرو توصیه ای را ارائه کرده که با استفاده از آن طول عمر اتومبیل بیشتر می شود.

به نقل از العالم؛ لو زیمانوف، استادیار بخش عملیات و خدمات حمل و نقل اتومبیل MADI روسیه، فاش کرد که اگر یک ترفند ساده را در نگهداری از خودرو رعایت کنید، اتومبیل طول عمر بیشتری خواهد داشت. زیمانوف با بیان اینکه پیروی دقیق از این توصیه ها، حتی اگر توسط مالک خودرو انجام شود مفید خواهد بود، گفت:" سازندگان اتومبیل معمولاً مراحل نگهداری و میزان کارایی را که باید در مدت زمان مشخصی پس از ساخت خودرو انجام شود، از قبل برنامه ریزی و به مشتریان اعلام می‌کنند.  با انجام این توصیه‌های فنی خودرو در مدت طولانی در شرایط خوبی کار می‌‌کند و همچنین هزینه خدمات نیز بسیار کمتر می‌شود."

روغن خودرو را به موقع عوض کنید

این متخصص خودرو ادامه داد: "همه چیز بسیار ساده است: شما باید از توصیه‌های ارائه شده توسط سازنده خودرو پیروی کنید و فواصل تعمیر و نگهداری که مشخص شده که خیلی زیاد نیستند را هم رعایت کنید. این دستورالعمل‌های نگهداری موتور خودرو با روش‌هایی تعیین می‌شوند که حداقل هزینه‌ها را تضمین می‌کنند تا خودرو در شرایط بهتر طول عمر بیشتری داشته باشد. "

پیشنهاد متخصصان برای افزایش عمر موتور خودرو

این کارشناس تأکید کرد: "اگر روغن خودرو را نسبتاً به موقع و نه زودتر و نه دیرتر عوض کنید، در طولانی مدت هزینه کمی برای تعمیر موتور می‌پردازید و در پول و هزینه خودتان صرفه جویی می‌کنید، اما اگر روغن خودرو را دو برابر بیشتر و زودتر و دیرتر عوض کنید، کمکی نخواهد کرد".

منبع: باشگاه

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها