کد خبر: ۱۹۹۶۴
|
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۸
در این مطلب با رتبه کشورهای جهان بر اساس پرسرعت‌ ترین اینترنت ثابت و سریع ترین اینترنت موبایل آشنا می‌شوید، همچنین می‌توانید رتبه ایران را با کشورهایی با پر سرعت ترین اینترنت ثابت و موبایل در جهان نیز مقایسه کنید.

به گزارش «نبض فناوری»، زندگی بیش از 3 میلیارد انسان بر روی زمین به طور مستقیم یا غیرمستقیم به اینترنت وابسته است، زیرساخت‌های بسیار از فناوری‌های روز دنیا بر پایه اینترنت بنا شده هم چنین هزاران شرکت، مرکز نظامی، امنیتی، درمانی، بهداشتی و غیره با اتصال اینترنت فعالیت می‌کنند و وضعیت اینترنت می‌تواند زندگی انسان‌های بی‌شماری را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین نباید فکر کنیم که نهایت کاربرد اینترنت به وبگردی و سر زدن به واتساپ و اینستاگرام محدود می‌شود.

با توجه به اهمیت اینترنت، تقریبا همه کشورهای دنیا به دنبال این هستند که پرسرعت‌ ترین و پایدارین اتصال اینترنت را در اختیار سازمان‌ها، گروه‌ها کسب‌و‌کارها و در نهایت مردم خود قرار دهند. سرعت و پهنای باند اینترنت آنقدر اهمیت دارد که برخی کشورها با ارائه اینترنت پر سرعت به کسب‌و‌کارهای بین‌المللی، آن‌ها را به حضور در کشور خود تشویق می‌کنند.

کشورهای شرق آسیایی مثل سنگاپور و هنگ کنگ یا کشورهای حوزه خلیج فارس مانند قطر و امارات با وجود ارائه اینترنت پر سرعت به قطب‌های اقتصادی در مناطق خود تبدیل شده‌اند و تسهیلات فراوانی به شرکت‌های بین‌المللی برای حضور در کشورشان ارائه می‌دهند.

از طرفی شرکت‌های مختلف برای شروع کار یا توسعه کسب‌و‌کار خود به دنبال کشورهایی با پر سرعت ترین اینترنت هستند تا بتوانند با تکیه به زیرساخت ارتباطی در آن کشور، بیزینس خود را آغاز یا توسعه بخشند.

برای بسیاری از کسب‌و‌کارها، استارتاپ‌ها یا حتی مردم اهمیت دارد که بدانند پرسرعت‌ ترین اینترنت در چه کشور یا کشورهایی ارائه می‌شود. البته این شاخص به دو بخش سریع ترین اینترنت ثابت و پر سرعت ترین اینترنت موبایل تفکیک می‌شود، بنابراین رتبه کشورها از نظر سریع ترین اینترنت ثابت با پرسرعت‌ ترین اینترنت موبایل نیز اکثرا متفاوت است.

به این ترتیب اگر می‌خواهید بدانید پرسرعت‌ ترین اینترنت ثابت و موبایل در کدام کشورهای جهان پیدا می‌شود، جداول زیر را مشاهده کنید:

*جداول زیر بر اساس آخرین دیتا‌های سایت Speedtest جمع‌آوری شده است

*سرعت دانلود و آپلود در جداول زیر بر اساس مگابیت بر ثانیه است

فهرست 10 کشور با پرسرعت‌ ترین اینترنت موبایل در جهان

پر سرعت‌ترین اینترنت جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

همانطور که مشاهده می‌کنید، ایران با متوسط سرعت دانلود 31 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود 11 مگابیت در ثانیه و تاخیر 36 میلی‌ثانیه در رتبه هفتاد و هشتم کشورهای دنیا از نظر سرعت اینترنت موبایل قرار می‌گیرد.

فهرست 10 کشور با پرسرعت‌ ترین اینترنت ثابت در جهان

در این جدول نیز وضعیت ایران اصلا خوب نیست، ایران از نظر اینترنت ثابت فاصله فراوانی با استانداردهای جهانی دارد، ایران با سرعت دانلود 22 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 12 مگابیت بر ثانیه و تاخیر 41 میلی‌ثانیه، صد و سی و سومین کشور دنیا از نظر سرعت اینترنت ثابت است.

پر سرعت‌ترین اینترنت جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها