کد خبر: ۱۹۹۸۴
|
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۸
با رویداد فناورانه؛
نشست تخصصی «زیست‌فناوری؛ یک گام به جلو» توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

به گزارش« نبض فناوری» این نشست تخصصی با محوریت «تجاری‌سازی زیست‌فناوری»، «توسعه ابزارهای سرمایه‌گذاری» و «تامین مالی در بیوتکنولوژی» با حضور مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری و مهدی الیاسی معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری برگزار خواهد شد.

چهارمین همایش بین المللی و دورازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی میزبان نشست تخصصی «زیست‌فناوری؛ یک گام به جلو» است که به شکلی مجازی و با تلاش ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن بیوتکنولوژی ایران، مرکز رشد زیست فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار می‌شود.

در دو دهه اخیر با توجه به اهمیت داروهای حاصل از زیست‌فناوری و نقش موثر آن‌ها در درمان بسیاری از بیماری‌ها، روند تجاری‌سازی و فروش این محصولات از رشد چشم‌گیری در دنیا برخوردار بوده است و بسیاری از شرکت های بزرگ با سرمایه‌گذاری در این حوزه سودهای کلان اقتصادی برای خود و کشورشان کسب کرده‌اند.

این صنعت جهانی در ایران نیز روند رو به رشدی را تجربه کرده و فناوران داخلی توانستند طی این چند سال، ایران را به یکی از کشورهای توسعه یافته در این حوزه بدل کنند. اما تجاری‌سازی محصولات تولید شده در کشور خود موضوع مهمی است که قرار است در این رویداد فناورانه مورد بررسی قرار گیرد و راه‌های عملیاتی کردن و سرعت بخشیدن به آن ارائه شود.

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها