کد خبر: ۱۹۹۹۵
|
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۰
گزارش جدید Avi Cloud یا AVC از وضعیت ماهانه فروش جهانی تلویزیون‌های هوشمند نشان می‌دهد که تولیدکنندگان مختلف در نیمه نخست امسال چه عملکردی داشته‌اند. طبق آمار این شرکت، در بازه زمانی یاد شده مجموعا ۹۸.۳ میلیون تلویزیون هوشمند فروخته شده و کل بازار حدود ۶.۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش «نبض فناوری»، گزارش امروز نشان می‌دهد که کاربران گرایش بیشتری به تلویزیون‌های OLED پیدا کرده‌اند و در شش ماه نخست ۲۰۲۱ حدود ۲.۷ میلیون تلویزیون OLED فروخته شده تا این بازار رشد ۱۳۳.۳ درصدی را تجربه کند. این شرایط در وضعیتی ممکن شده که تولیدات شرکت‌های چینی به سطح مطلوبی از کیفیت رسیده‌اند و نیاز بازار را تامین می‌کنند.

در رده‌بندی برندها، سامسونگ با فروش ۲۰.۸ میلیون تلویزیون رشد سالانه ۱۱.۹ درصدی را تجربه کرده است. با این حساب، آن‌ها برای پانزدهمین سال متوالی در بازار جهانی تلویزیون‌های هوشمند پیشتازی می‌کنند. در رده دوم هم نام همتای کره‌ای سامسونگ یعنی ال‌جی دیده می‌شود که در همین بازه زمانی ۱۳.۱ میلیون تلویزیون فروخته است.

سامسونگ به پیشتازی در بازار جهانی تلویزیون ادامه می‌دهد/ TCL پرفروش‌ترین برند چینی

اما نکته جالب مربوط به شرکت TCL است که افزایش فروش بالایی را تجربه کرده و در نیمه اول ۲۰۲۱ حدود ۱۱.۱ میلیون دستگاه فروش داشته است. TCL نه تنها در رده سوم جهانی قرار گرفته بلکه پرفروش‌ترین برند چینی محسوب می‌شود. میزان فروش این شرکت در مقیاس سالانه حدود ۱۳.۶ درصد افزایش یافته است.

در رده چهارم نام Hisense را می‌بینیم که با یک رشد سالانه ۵.۵ درصد توانسته ۸.۴ میلیون تلویزیون بفروشد. شیائومی پنجمین برند پرفروش تلویزیون در دنیاست که در شش ماه اول امسال ۵.۴ میلیون دستگاه فروخته است. در جایگاه‌های بعدی به ترتیب می‌توانیم نام سونی با فروش ۴.۱ میلیون، ویزیو با فروش ۳.۳ میلیون، فیلیپس+AOC با فروش ۳.۲ میلیون، Skyworth با فروش ۳.۰ میلیون و شارپ با فروش ۲.۷ میلیون را ببینیم.

اگر در انتخاب میان تلویزیون‌های OLED و LED یا OLED و QLED تردید دارید، می‌توانید از راهنماهای دیجیاتو در این زمینه کمک بگیرید.

منبع/ دیجیاتو 

ارسال نظرات
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها