کد خبر: ۲۰۰۲۰
|
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۲
یک شرکت کوچک به نام "سوارم تکنولوژیز"(Swarm Technologies) می‌تواند شرکت "اسپیس‌ایکس" را در مسابقه توسعه ماهواره‌های کوچک یا همان تاسواره‌ها و اینترنت اشیا جلو بیاندازد.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، به نظر می‌رسد "اسپیس‌ایکس" برای حضور در عرصه اینترنت اشیا مصمم است، چرا که گزارش شده که "اسپیس‌ایکس" شرکت کوچکی به نام "Swarm Technologies" را خریداری کرده که استارتاپی است که بیشتر به استفاده از سرویس‌های اینترنت اشیا در شبکه‌های کوچک معروف است.

شبکه تجاری تاسواره‌ای "سوارم" به تازگی در فوریه سال جاری آغاز به کار کرده است و هم اکنون بودجه کافی برای استقرار ۱۵۰ مجموعه تاسواره را در اختیار دارد. این شرکت یک شرکت کوچک با تقریبا ۳۰ کارمند است.

هنوز مشخص نیست که "اسپیس‌ایکس" چگونه استراتژی خود یا این شرکت را در نتیجه این معامله تغییر خواهد داد، اگرچه به نظر می‌رسد که هدف "ایلان ماسک" در درجه اول بهره گیری از ایده‌ها و تخصص این شرکت است. به عبارت دیگر، این معامله ممکن است بیشتر به تغییر استراتژی "اسپیس‌ایکس" منجر شود.

زمینه‌هایی وجود دارد که اقدامات این شرکت‌ها می‌توانند به خوبی با هم ترکیب شوند. "اسپیس‌ایکس" مشغول استقرار مجموعه‌ای عظیم از ماهواره‌های نسبتاً کوچک اینترنتی "استارلینک" است.

این شرکت همچنین به تازگی اقدام به راه‌اندازی ماموریت‌های اشتراکی و پرتاب تاسواره‌ها و دیگر محموله‌های کوچک برای دیگر شرکت‌ها همراه با ماهواره‌ها و محموله‌های خود کرده است.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها