کد خبر: ۲۰۰۲۴
|
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۰
درباره نابرابری دستمزدها؛
گزارشی جدید نشان می دهد اپل تلاش کارمندانش برای جمع آوری اطلاعات از نابرابری دستمزد در این شرکت را متوقف می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، ورج اعلام کرد، اپل اصرار دارد با چالش نابرابری دستمزد روبرو نیست. این در حالی است که برخی کارمندان اپل سعی دارند با ارسال پرسشنامه‌های غیر رسمی درباره میزان درآمد افراد ثابت کنند در این شرکت دستمزدهای افراد به خصوص گروه‌های اقلیت و زنان نابرابر است.

البته اپل تاکنون ۳ پرسشنامه غیررسمی را تعطیل و دلیل آن را قوانین سختگیرانه درباره شیوه جمع آوری اطلاعات توسط کارمندان اعلام کرده است. اکنون چند وکیل حقوق کارگری به ورج اعلام کرده‌اند این اقدام اپل احتمالاً نقض قوانین حمایت از کارگران است، زیرا می‌توان پرسشنامه‌های مذکور را نوعی از سازماندهی نیروی کار به حساب آورد. تحت قانون کار آمریکا کارمندان می‌توانند درباره دستمزد با یکدیگر گفتگو کنند.

وینسنت پی وایت یکی از وکلای حقوق کارگری در این باره می‌گوید: اپل نمی‌تواند کارمندانش را از گفتگو درباره برابری دستمزد منع کند.

نخستین پرسشنامه در این زمینه در بهار آغاز شد و از افراد خواسته بود به طور داوطلبانه اطلاعات دستمزدشان را همراه مواردی مانند نژاد، قومیت، جنسیت و معلولیت اعلام کنند.

حدود ۱۰۰ نفر به این پرسشنامه پاسخ داده بودند. اما شرکت از کارمندان خواست تا این پرسشنامه را حذف کنند زیرا سوالات مربوط به دموگرافیک جزو اطلاعات شخصی به حساب می‌آید.

هفته گذشته کارمندان سعی کردند با انتشار پرسشنامه‌ای دیگر اطلاعات را جمع آوری کنند اما شرکت به آنها اعلام کرد سوال درباره جنسیت نیز غیر مجاز است.

اکنون نیز یک مهندس اپل پرسشنامه جدیدی آغاز کرده که با هزینه شخصی خود وی انجام می‌شود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها