کد خبر: ۲۰۰۷۹
|
۲۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۰
روز گذشته تلفن های پرچمدار و تاشو سامسونگ که یکی از آنها از قلم S پشتیبانی می کند معرفی شدند اما ممکن است قلم های قدیمی به صفحه نمایش تلفن آسیب برسانند.

به نقل از گیز مو چاینا؛ شرکت سامسونگ در رویداد روز گذشته خودش از دو گوشی تاشو که بسیاری از کاربران منتظر معرفی آن‌ها بودند، یعنی تلفن‌های Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 رونمایی و این دو گوشی را روانه بازار کرد. مدت‌ها بود که شایعات بسیاری درباره این دو تلفن وجود داشت و برخلاف دو گوشی قبلی از همین سری، Galaxy Z Fold 3 از دو خشاب سیم کارت که شامل یک eSIM هم هست، پشتیبانی می‌کند.

استفاده از قلم قدیمی ممکن آسیب نمایشگر پرچمدار تاشو سامسونگ می‌شود

گوشی Galaxy Z Fold 3 اولین گوشی تاشوی سامسونگ است که با پشتیبانی از S Pen عرضه می‌شود. اگرچه، این گوشی تاشو با S Pen Pro نیز سازگار است، اما استفاده از دستگاه با هر قلم S Pen دیگر می‌تواند به صفحه تاشو آن آسیب برساند. استفاده از قلم S معمولی نیز می‌تواند به دلیل طراحی نوک آن باعث آسیب دائمی و فیزیکی روی صفحه نمایش گوشی Galaxy Z Fold 3 بشود.

احتمال آسیب نمایشگر Galaxy Z Fold 3 با استفاده از قلم S قدیمی وجود دارد

این خبر در حالی منتشر شد که شرکت سامسونگ برای تلفن Fold 3 از یک لایه محافظ بسیار جدید استفاده کرده و ادعا می‌کند که دوام نمایشگر را نسبت به نسل قبلی ۸۰ درصد افزایش می‌دهد. همانطور که قبلاً نیز گفته شد، مشکل اصلی مربوط به طراحی نوک قلم S Pen معمولی است، زیرا قلم‌های S Pen پرو و S Pen فولد ادیشن طراحی خاص تری دارند که در مدل‌های قبلی قلم‌های سامسونگ وجود ندارد.

نوک قلم‌های جدید نرم‌تر از قلم‌های معمولی است، اما مهمترین جنبه آن‌ها مکانیسم جمع شدن نوک است. این مکانیزم جدید باعث می‌شود که نوک در هنگام اعمال فشار در حین استفاده به صفحه تاشو آسیب نرساند؛ بنابراین، حتی اگر کسی از قلم S Pen قدیمی برای کار با این گوشی جدید استفاده کند، آسیبی بسیار جدی به نمایشگر گوشی پرچمدار ۱۸۰۰ دلاری سامسونگ زده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها