کد خبر: ۲۰۰۸۴
|
۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۵
ایده پردازان برای ارائه ایده‌های نوآورانه در زمینه توسعه فناوری‌های حمل و نقل هوشمند فراخوانده شدند.

به گزارش« نبض فناوری» «رویداد نوآورانه حمل و نقل هوشمند شهری» عنوان آن است که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محورهای «پارکینگ و پارک حاشیه‌ای هوشمند»، «حمل‌ونقل عمومی»، «برنامه‌ریزی سفر»، «حمل‌ونقل اشتراکی»، «مدیریت ترافیک و آلودگی هوا» برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان تا 5 شهریورماه فرصت دارند ایده‌های خود را در زمینه «تحلیل داده‌های ترافیکی»، «حمل‌ونقل برای توسعه کسب‌و کارهای اینترنتی»، «حمل‌ونقل هوشمند بار و کالا»، «پرداخت هوشمند»، «علایم ترافیکی هوشمند» و «موضوع آزاد» ارائه کنند.

قدمت کاربرد و برنامه‌ریزی سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند به اوایل دهه 90 میلادی می‌رسد که از کشورهای توسعه یافته آغاز شد و امروز در همه دنیا همه‌گیر شده است. این سیستم پیشرفته در مدیریت و بهینه‌سازی جریان ترافیک و روانسازی حرکت، مدیریت و کنترل حوادث، مدیریت و پشتیبانی وسائل نقلیه امدادی و مدیریت حمل و نقل عمومی نقش بسزایی دارد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد که در یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود، به آدرس اینترنتی http://sat.isti.ir/ مراجعه کنند.

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها