کد خبر: ۲۰۰۸۹
|
۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰
مایکروسافت نسبت به برنده شدن قرارداد بزرگ رایانش ابری آمریکا توسط آمازون اعتراض کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، مایکروسافت روز پنجشنبه تایید کرد که تصمیم اعطای قرارداد چند میلیارد دلاری رایانش ابری به آمازون را به چالش می کشد.

گزارشات رسانه های آمریکایی می گویند این قرارداد به ارزش 10 میلیارد دلار برای مدرن سازی ذخیره سازی داده های طبقه بندی شده در آژانس امنیت ملی (NSA) است.

مایکروسافت در پاسخ به پرسش AFP گفت: بر اساس تصمیم ما از طریق دفتر پاسخگویی دولت اعتراض اداری را تشکیل می دهیم. ما از حقوق قانونی خود استفاده می کنیم و این کار را با دقت و مسئولیت انجام خواهیم داد.

سخنگوی NSA گفت که مطابق مقررات فدرال مناسب به اعتراض پاسخ می دهد، در حالی که آمازون از اظهارنظر خودداری کرد.

یک پست در وبسایت دفتر حسابداری دولتی نشان داد که در حال بررسی اعتراض مایکروسافت در ماه ژوئیه در مورد NSA است؛ اما هیچ جزئیاتی ارائه نکرد.

 

این اقدام به عنوان نوعی بازپرداخت برای آمازون با موفقیت در اعتراض به قرارداد متفاوت 10 میلیارد دلاری رایانش ابری که به مایکروسافت واگذار شده بود انجام شد.

پنتاگون در ماه ژوئیه این قرارداد را که به عنوان قرارداد مشترک زیرساخت های دفاعی سازمانی (JEDI) شناخته می شود، لغو کرد و از اختلاف شدید بین آمازون و مایکروسافت (بر سر ادعاهای سوگیری سیاسی که مناقصه را تحت تأثیر قرار داد)جلوگیری کرد.

مایکروسافت در اواخر سال 2019 قرارداد JEDI را برنده و این باعث چالش آمازون شد به این دلیل که ممکن است دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا بر نتیجه آن تأثیر گذاشته باشد. آمازون ادعا کرد که به دلیل آنچه انتقام ترامپ علیه این شرکت و مدیر اجرایی آن جف بزوس نامید، از توافق خارج شد.

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها