کد خبر: ۲۰۱۰۲
|
۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۳
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، با انتشار پیامی ضمن ابراز خرسندی از معرفی چهره‌ای دانشگاهی و دارای تجربه، برای تصدی وزارت ارتباطات، نکاتی را در این باره مطرح کرد.

به گزارش« نبض فناوری» سیدحسن هاشمی با انتشار پیامی درباره معرفی دکتر عیسی زارع‌پور به مجلس شورای اسلامی به عنوان گزینه تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن ابراز امیدواری برای ایشان در کسب رای اعتماد از مجلس، افزایش تعاملات دولت و بخش خصوصی را از اهم نیازهای صنعت فاوا برشمرد.
متن پیام مهندس هاشمی به این شرح است:


همکاران و دوستانم در صنعت فاوا
سلام

خوشبختانه رئیس‌جمهور کشورمان، فردی را برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است که با زبان و ادبیات این صنعت آشناست و این ویژگی، ما را به شکل‌گیری تعاملات بیشتر بخش خصوصی و دولت امیدوار می‌کند.

دکتر عیسی زارع‌پور، چهره‌ای دانشگاهی است که تمامی دوره‌های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پسا دکترا را در رشته‌های تخصصی کامپیوتر پشت سر گذاشته است؛ ضمن آنکه فعالیت‌های علمی ایشان روی «نسل جدید شبکه‌های رایانه‌ای» و «شبکه‌های رایانه‌ای در ابعاد نانو» قابل توجه است. همچنین دکتر زارع‌پور طی دوره مسئولیت خود به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، نقش قابل توجهی در تدوین و اجرای سند تحول قضایی بر پایه فناوری اطلاعات ایفا کرده‌اند که دستاوردهای این اقدام بر همگان آشکار است.
عضویت در کمیسیون راهبردی شورای عالی فناوری اطلاعات کشور نیز تجاربی گران‌سنگ برایشان داشته و بدون شک، بستری مناسب برای اشراف عمیق ایشان به حوزه فاوا بوده است.
ما در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیش از ۲۰ هزار عضو حقیقی و حقوقی در سراسر کشور، امیدواریم در صورت اعتماد مجلس به دکتر زارع‌پور، تعاملات دولت و بخش خصوصی در عرصه فناوری اطلاعات گسترش و بستر این همکاری‌ها توسعه یابد. به اذعان همه کارشناسان و متخصصان، حرکت منطقی و پیشرفت کشور در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نیازمند استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و اکوسیستم موجود است و با چنین رویکردی است که می‌توان تحولی در این صنعت راهبردی ایجاد کرد.
البته خوشبختانه نگاهی به برنامه‌های پیشنهادی دکتر زارع‌پور برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌دهد که ایشان به اهمیت بهره‌گیری دولت از توانمندی بخش خصوصی در حوزه ارتباطات باورمند هستند. «استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و دانش‌بنیان به جای نگاه تصدی‌گرایانه دولت برای حل مسائل»، «تسهیل در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جهت توسـعه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات، توسعه توان رایانشی کشور به بیش از ده پتافلاپس با استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان» و همچنین «طراحی و اسـتقرار نظامات اعتباربخشی بـا استفاده از توان بخش خصوصی برای مدیریت و نظارت بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور» از جمله محورهایی است که در برنامه پیشنهادی دکتر زارع‌پور به چشم می‌خورد.
به استناد این برنامه‌ها و با اشراف به توان بخش خصوصی صنعت فاوا در کشور، ما بر این باوریم عرصه‌هایی همچون توسعه اقتصاد دیجیتال، پیاده‌سازی کامل دولت الکترونیک، هوشمندسازی کامل فرآیندهای قوه مجریه و همکاری در تدوین برنامه‌های تحول‌بخش مد نظر رئیس‌جمهور محترم، از جمله حوزه‌های مهمی است که وزیر ارتباطات می‌تواند با توسعه تعاملات فی‌مابین دولت و سازمان نصر، آن را اجرایی و محقق سازد.
امیدواریم دولت سیزدهم و وزیر آینده، از ظرفیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و نمایندگان این سازمان در تمامی استان‌ها، حداکثر استفاده را داشته باشند و با حمایت از بخش خصوصی، اتفاقات تازه‌ای در این عرصه رقم بزنند.


سیدحسن هاشمی
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها