کد خبر: ۲۰۱۳۳
|
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
مهمترین هدف توسعه دهندگان ارز دیجیتال ارکید این است که نتوان این ارز را با سایر ارزهای پایه موجود در شبکه بلاکچین معامله کرد. جذابیت Orchid فقط محدود به کاربران رمزهای ارزهای رمزپایه نیست و توسعه دهندگان روند روبه رشد آزادی اینترنت را در مواجه با افزایش تنش های ژئوپلیتیکی و محدودیت های محلی برجسته می‌کنند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» ارز‌های دیجیتال یکی ازفناوری‌های نوین در حوزه سرمایه گذاری است که هر روزه شاهد بروز ارز‌ها و کیف پول‌های جدید در این عرصه هستیم. در این گزارش سعی می‌شود که یکی از ارز‌های دیجیتال تحت عنوان ارکید (OXT) را برای علاقه‌مندان معرفی کنیم.

ارز دیجیتال ارکید در دسامبر ۲۰۱۹ راه اندازی شد به طوریکه خود را به عنوان اولین شبکه حفظ حریم خصوصی در سطح جهان از طریق همتا به دیگران توصیف می‌کند.

هدف اصلی این ارز دیجیتال غلبه بر محدودیت‌های اینترنت با استفاده از پرداخت‌های رمزنگاری شده است. این کار از طریق پرداخت ارز‌های رمزنگاری شده به هر شخص برای خرید پهنای باند مورد نظر صورت می‌گیرد.
این پرداخت‌ها در بستر اتریوم صورت می‌گیرد و در آن پرداخت‌های منظم به ارائه‌دهندگان هر شبکه انجام می‌شود. این سرویس به OXT این اجازه را می‌دهد تا از هزینه‌های گاز در شبکه اتریوم جلوگیری کنند.

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

در واقع ارز دیجیتال ارکید نوعی از ارز دیجیتال است که با نام پروژه Orchid در بازار ارز‌های دیجیتال شناخته می‌شود، OXT در دسامبر سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد و ادعا می‌کند اولین شبکه‌ای است که می‌تواند حریم خصوصی افراد را بین سایر شبکه‌ها حفظ کند. ارکلید با این ادعا قدم به عرصه ارز‌های دیجیتال گذاشت و باید گفت طبق آنچه عنوان شده است هدف اصلی این ارز دیجیتال غلبه بر محدودیت‌های آزادی اینترنت با استفاده از پرداخت‌های رمز نگاری شده است. توسعه دهندگان ارکید قصد دارند این کار با استفاده از پرداخت ارز‌های رمزنگاری شده به هرکس برای خرید پهنای باند مورد نظر خود ارائه کنند.

با ویژگی‌های منحصربفرد ارز دیجیتال ارکید بیشتر آشنا شوید

برای پرداخت‌ها در بلاکچین ارکید از بستر اتریوم استفاده می‌شود و پرداخت‌های منظم به ارائه دهندگان هر شبکه صورت می‌گیرد. بستر اتریوم به OXT این اجازه را می‌دهد تا از هزینه‌های اضافه در شبکه جلوگیری کند. در حقیقت در این سرویس پرداخت فقط در صورتی انجام می‌گیرد که کاربران در کنار پیدا کردن اتصال واقعی باید هزینه‌های ماهانه و سالانه خود را نیز پرداخت کنند.

بنیان‌گذاران OXT چه کسانی هستند؟

چهار بنیان‌گذار OXT از حوزه‌های بلاکچین و حوزه‌های مالی هستند که استیون واترهاوس مدیرعامل، جی فریمن، برایان جی فاکس و گوستاو سیمونسون از جمله این افراد هستند.
"Waterhouse" یک شخصیت شناخته شده در ارز‌های رمزنگاری شده است که از جمله افرادی است که شرکت سرمایه‌گذاری Pantera Capital را تاسیس کردند. این شرکت مسئولیت سرمایه‌گذاری در بعضی از محبوب‌ترین شرکت‌های صنعت را به عهده دارد.

فاکس مسئول ایجاد اولین سیستم بانکی آنلاین تعاملی بانک Wells Fargo در ایلات متحده در اواسط دهه ۱۹۹۰ است. در حال حاضر، Simonsson یکی از توسعه دهندگان اصلی امنیت شبکه Ethereum است که در سال ۲۰۱۵ به راه اندازی این مجموعه کمک کرد.

آشنایی با ویژگی‌های OXT یا ارز دیجیتال ارکید‌

می‌دانیم که ایده اصلی Orchid استفاده از فناوری بلاکچین برای افزایش تجربه موجود در VPN است. این مجموعه با استفاده از نانوپرداخت‌های احتمالی مبتنی بر ارز‌های رمزنگاری شده کار می‌کند و کاربران می‌توانند با استفاده از VPN‌های ناشناس به یک سرور متمرکز وصل شوند؛ بنابراین می‌توان گفت که OXT بعنوان یک رمز ارز آزاد به شکل مستقل عمل می‌کند و یک انگیزه تجاری برای داشتن ارزش شبکه و افزایش ارز‌های شبکه را برای کاربران فراهم می‌سازد.

با ویژگی‌های منحصربفرد ارز دیجیتال ارکید بیشتر آشنا شوید

در این مجموعه یک ویژگی منحصر به فرد نیز وجود دارد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ارز‌های فیات بتوانند اعتبارات ارزدیجیتال OXT را به شکل چشمگیری افزایش دهند. در این حالت می‌توان گفت که OXT قابل برداشت و تبدیل به ارز دیجیتالی دیگری نیست.

مهمترین هدف توسعه دهندگان ارکید این است که نتوان این ارز را با سایر ارز‌های پایه موجود در شبکه بلاکچین معامله کرد. جذابیت Orchid فقط محدود به کاربران رمز‌های ارز‌های رمزپایه نیست و توسعه دهندگان روند روبه رشد آزادی اینترنت را در مواجه با افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی و محدودیت‌های محلی برجسته می‌کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در مورد این ارز دیجیتال باید گفت این است که در مورد آن هیچ گونه تورمی وجود ندارد، اما افراد برای اینکه بتوانند سود معاملات خود را حفظ کنند همواره با احتمالات وجود تورم این ارز دیجیتال را مدیریت می‌کنند. توکن‌های باقی مانده بین چهار تیم توسعه دهنده توزیع می‌شود.

ویژگی منحصر به فرد OXT چیست؟

توکن ارکید OXT بعنوان یک رمز ارز آزاد عمل می‌کند و یک انگیزه تجاری برای داشتن ارزش شبکه و افزایش ارز‌های شبکه فراهم می‌کند. در این مجموعه یک ویژگی جداگانه وجود دارد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ارز‌های فیات بتوانند اعتبارات ارزدیجیتال ارکید OXT را بالا ببرند. در این حالت می‌توان گفت که ارکید OXT قابل برداشت و تبدیل به ارز دیجیتالی دیگری نیست و فقط با ارائه دهندگان شبکه صرف می‌شود.

با ویژگی‌های منحصربفرد ارز دیجیتال ارکید بیشتر آشنا شوید
جذابیت ارکید Orchid فقط محدود به کاربران ارز‌های دیجیتال پایه نیست و توسعه دهندگان رو به رشد آزادی اینترنت را در مواجه با افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی و محدودیت‌های محلی برجسته می‌کنند.

امنیت شبکه ارز دیجیتال OXT چگونه است؟

OXT یک رمز استاندارد ERC-۲۰ در Ethereum است. خطرات احتمالی‌ای که این شبکه را تهدید می‌کند این است که اطلاعات توسط هکر‌ها جمع آوری شود. با توجه به اینکه اطلاعات بسیار کمی در قرارداد‌های هوشمند برای پرداخت تراکنش‌ها وارد می‌شود، اما هک شدن اطلاعات و داده‌ها بیشتر کاربران را تهدید می‌کند.
باتوجه به اینکه بسیار کمی در مورد قراردا‌های هوشمند بستر نرم افزاری مورد استفاده برای پرداخت وجود دارد پیوند‌های ضعیف این زنجیره بیشتر مربوط به کاربران این ارز دیجیتال است.
همانطور که مشخص است درگیر کردن اشخاص ثالث د رخرید‌های رمز ارز برای استفاده از orchid می‌تواند منجربه دریافت هویت کاربران باشد و همین امر باعث می‌شود تا هکر‌ها از طریق دستیابی به کیف پول‌ها و والت‌ها بتوانند به اطلاعات فرد کاربر دسترسی داشته باشند.

OXT را از کجا می‌توان خرید؟

OXT با مبادلات ارز رمزنگاری شده، ثبات کوین و جفت ارز‌های فیات آزادنه در صرافی‌های بزرگ مانند Binance، Kraken، Coinbase Pro قابل تجارت است.

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها