کد خبر: ۲۰۱۵۰
|
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۰
در جدیدترین اقدام؛
توئیتر سرانجام حساب‌های توئیتر تعدادی از سیاستمداران هندی را که متعلق به حزب مخالف دولت هستند، از حالت تعلیق خارج کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، ورج اعلام کرد، تعلیق حساب‌های یادشده زمانی رخ داد که راهول گاندی رهبر این حزب توئیتی حاوی یک عکس را ارسال کرد. وی در این عکس در کنار والدین دختری ایستاده بود که مدعی تجاوز و قتل وی در دهلی نو شده بودند. گاندی در این توئیت از حمایت خود از والدین این دختر خبر داده بود و افزوده بود که آنها مستحق عدالت هستند. تعدادی از اعضای حزب مخالف دولت هم این توئیت را بازنشر کرده بودند.

این کار در شرایطی صورت گرفت که بر طبق قوانین هند افشای هویت کودکان و قربانیان سوءاستفاده‌های جنسی ممنوع است. از همین رو کمیسیون ملی حفاظت از حقوق کودکان هند از توئیتر خواست تا در این زمینه وارد عمل شود. در نتیجه حساب‌های منتشر کننده این محتوا که متعلق به شخصیت‌های سیاسی بودند، تعلیق شدند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد این محتوا ۱۵ هزار بار در توئیتر به اشکال مختلف بازنشر شده و مشاهده آن در هند کماکان ممنوع است، هر چند در سایر نقاط جهان منعی در این زمینه وجود ندارد.

در سال‌های اخیر کشمکش‌های زیادی بین توئیتر و مقامات هندی برای وادار کردن این شرکت به تبعیت از قوانین هند رخ داده و در نهایت توئیتر چند هفته قبل فردی را برای رسیدگی به این موضوع در هند منصوب کرد تا مشمول جریمه و برخورد قضائی دولت نشود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها