کد خبر: ۲۰۱۵۲
|
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۷
سازمان پژوهش‌ های علمی و صنعتی ایران اعلام کرد:
سازمان پژوهش‌ های علمی و صنعتی ایران اعلام کرد: به همت پژوهشگران داخلی مواد مقاوم هایتک بر پایه پلی یوریا که در مقابل ضربه، انفجار و گلوله مقاوم هستند در پارک علم و فناوری این سازمان تولید شد.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از از سازمان پژوهش‌ های علمی و صنعتی ایران، متخصصان و پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران موفق به تولید مواد هایتک بر پایه پلی یوریا شوند که در مقابل ضربه، انفجار و گلوله مقاوم است.

این مواد تاکنون تنها توسط تعدادی از شرکت‌ها در کشورهای غربی تولید شده است و با توجه به کاربردهای چندگانه و گاها نظامی فروش آن به ایران ممنوع بوده است.

این شرکت ایرانی از شرکت‌های دانش بنیان است که در تولید مواد خاص و هم‌چنین در طراحی و تولید دستگاه تست جعبه فرمان نیز فعال است.

سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در سال ۱۳۵۹ با تصویب شورای انقلاب اسلامی تاسیس و از بدو پیدایش تاکنون ماموریت‌های مختلفی را در حوزه‌های گوناگون مرتبط با توسعه علوم و فناوری کشور برعهده داشته است.

این سازمان از یک سو بنا بر ضرورت‌ها و نیازهای جامعه به عنوان نهادی پیشتاز عهده دار ایجاد، توسعه و یا انتقال فناوری‌های موردنیاز در رفع معضلات پیش روی کشور بوده و از سوی دیگر با طراحی فرایندها و ایجاد بسترهای مربوطه، متولی راهبری و هدایت محققین از ایده تا تولید بوده است.

سازمان پژوهش‌ های علمی و صنعتی ایران در هر دو مقوله توسعه فناوری و حمایت و راهبری پژوهشگران، بسیاری از طرح‌ها و فعالیت‌های سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران الهام بخش دیگر مراکز پژوهشی و دانشگاهی در این حوزه ها بوده و نقشی بنیادین در الگودهی و اشاعه اینگونه فعالیت‌ها به سایر مراکز علمی و پژوهشی ایفا کرده است.

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها