کد خبر: ۲۰۱۵۵
|
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۸
اپل سیاست خود برای شناسایی عکس های هرزه نگارانه ذخیره شده بر روی سرورهای خود را تغییر داده و می‌گوید تنها با تصاویری برخورد می کند که در کشورهای مختلف علامت زده شده باشند.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از رویترز، اپل به تازگی سیستمی را برای شناسایی تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان راه اندازی کرده که از نظر برخی کاربران می تواند به نقض حریم شخصی و روشی برای سرقت اطلاعات خصوصی منجر شود. اما اپل می گوید بعد از دریافت انتقادها سیستم یادشده را اصلاح کرده است.

اپل می گوید علامت زده شدن عکس ها به عنوان عکس های هرزه نگارانه کودکان تنها پس از ثبت آنها با این عنوان در چند کشور مختلف تضمین خواهد کرد که اشتباهی در این زمینه رخ نداده و تصاویر یادشده به طور قطع دارای محتوای نامناسب هستند.

پیش از این اپل مشخص نکرده بود یک عکس ذخیره شده بر روی سرورهای اپل توسط کاربران باید چند بار توسط افراد علامت زده شود تا به عنوان محتوای هرزه نگارانه ثبت شود. اما این شرکت به تازگی اعلام کرده که در حالت عادی این رقم 30 مورد است و ممکن است به عللی در مورد برخی عکس ها این ارقام بیشتر یا کمتر شود.

این شرکت تصریح کرده که سیستم یادشده موارد تخلف و نه متخلفان را هدف قرار داده و لذا احتمال سوءاستفاده از آن به حداقل خواهد رسید.
منبع: فارس

ارسال نظرات
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها