کد خبر: ۲۰۱۶۵
|
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۰
گوگل و فیس بوک از مشارکتشان در سیستم کابل زیردریایی جدید برای سال ۲۰۲۴ که اتصال اینترنت در سراسر منطقه آسیا اقیانوسیه را بهبود می بخشد، خبر دادند.

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت فیس بوک اعلام کرد این پروژه زیرساخت که اپریکات نام گرفته است، ژاپن، سنگاپور، تایوان، گوام، فیلیپین و اندونزی را متصل کرده و پاسخگوی تقاضای رو به رشد برای دسترسی به پهنای باند و اتصال بی سیم ۵G خواهد بود. این شرکت در مارس دو کابل زیردریایی جدید ترانس پسیفیک به نامهای بیفراست و اکو را اعلام کرده بود که سنگاپور را به کرانه غربی آمریکا متصل می کند. گوگل هم در این پروژه حضور داشت.

گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد کابلهای اکو و اپریکات سیستم های زیردریایی تکمیل کننده یکدیگر هستند و تاب آوری گوگل کلود و سایر سرویسهای دیجیتالی این شرکت را بهبود می بخشند. طبق اعلام فیس بوک، اتصال فیبر نوری جدید که سراسر آسیا اقیانوسیه را دربرمی گیرد، ظرفیت طراحی اولیه بیش از ۱۹۰ ترابیت در ثانیه دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هر دو غول فناوری آمریکایی در ساخت زیرساخت اینترنت در این منطقه که پتانسیل بالاترین نرخ رشد را می بینند، سرمایه گذاری کرده اند. گوگل سال گذشته برنامه هزینه ۱۰ میلیارد دلاری برای کمک به دیجیتالی سازی هند در پنج تا هفت سال آینده را اعلام کرده بود.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها