کد خبر: ۲۰۱۸۱
|
۲۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰
در حقیقت وتور برای ثبت داده در بلاک چین وچین تور به کار برده می‌شود، با توجه به این که در سال‌های اخیر استقبال از رمزارز‌ها به شدت افزایش یافته است در صورتی که وی تور بتواند نیاز کاربران را تامین کرده و با شیوه صعودی پیش روی خود پیش برود مطمئا می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» رمزارز‌ها و بلاکچین یکی از فناوری نوین و بکر در عرصه سرمایه‌گذاری است که افراد با احتیاط و دانش کافی وارد این حوزه می‌شوند تا بتوانند برای آینده خود درآمدی داشته باشند؛ اما ناگفته نماند که سرمایه گذاران باید در حین ورود به این حوزه باید ریسک را بپذیرند شاید با یک ریسک کل سرمایه خود را از دست بدهند؛ بنابراین احتیاط شریط عقل است باید تمام جوانب را در نظر گرفت.

در این گزارش سعی می‌شود یکی دیگر از ارز‌های دیجیتال را برای علاقه‌مندان معرفی کنیم.

بلاکچین وی چین تور از یک سیستم با دو توکن تشکیل شده است، این سیستم به عنوان محل ذخیره و انتقال ارزش عمل می‌کند، VTHO توکن دیگر آن است و از آن به عنوان سوخت برای تراکنش‌های این شبکه استفاده می‌شود. در ابتدای سال ۲۰۱۵، VTHO راه اندازی شد، اما در سال‌های ۲۰۱۸ نام این ارز دیجیتال تغییرپیدا کرد.

///////////////

VTHO توکن مخصوص به خود را دارد که نام آن VET است را به بازار داد. VET نقش اساسی را در عملکرد کلی بلاکچین دارد. توکن VeThor یک توکن استاندارد VIP-۱۸۲ است که هزینه استفاده از بلاکچین VeChainThor را نشان می‌دهد.
هدف اصلی ارز دیجیتال VTHO تسهیل فرایند‌ها و معاملات در بلاکچین است و اساسا نشان دهنده قوانین قرارداد‌های هوشمند شبکه است.

برای انتقال داده در شبکه VechainThor به توکن VTHO نیاز است. این یعنی برای هر تراکنشی از جمله ارسال توکن یا ارسال داده به قرارداد‌های هوشمند، به پرداخت توکن VTHO نیاز دارید.

مقدار توکن VTHO مورد نیاز برای هر تراکنش بستگی به حجم داده‌هایی دارد که قرار است منتقل شوند. معمولاً یک تراکنش معمولی VET چیزی حدود ۳۰ VTHO کارمزد خواهد داشت، این در حالی است که انتقال توکن تحت قرارداد‌های هوشمند در این شبکه ممکن است تا ۱۰۰۰ VTHO هزینه داشته باشد.

زمانی که اطلاعات تراکنش را در اکسپلورر‌های بلاکچین چک کنید، چیزی تحت عنوان Gas Used یا مقدار گس شبکه خواهید دید که نشان‌دهنده کارمزد پرداختی شما در شبکه است. در حال حاضر هر ۱۰۰۰ گس معادل ۱ VTHO است.

چه کسانی موسس و بنیان گذار VTHO هستند؟

سانی لو بنیانگذار و مدیر عامل شرکت VeChain است. این شخص در زمینه فعالیت‌های ارز دیجیتال به مرور زمان تبحر و مهارت لازم را پیدا کرد.

///////////////

در سال ۲۰۰۹ سانی لو مدیر فناوری اطلاعات کاردی چین شد. یک سال بعد او توجه خود را به دنیای مد معطوف کرد و به عنوان مدیر فنی Louis Vuitton China شناخته شد.

در سال ۲۰۱۴ او وارد بخش IT این شرکت شد و به CIO تبدیل شد.

یک سال بعد در سال ۲۰۱۵ ایده VeChain را خلق کرد و سانی لو این شرکت را تاسیس کرد.

در ابتدا VeChain یکی از شرکت‌های تابعه از بزرگترین نیروگاه‌های قدرت در صنعت بلاکچین Bitse بود. مدتی بعد سانی لو از Bitse جدا شد و VeChain یکی از شرکت‌های تابعه و یکی از بزرگترین نیروگاه‌های قدرت در صنعت بلاکچین Bitse بود.
مدتی بعد سانی لو از Bitse جدا شد و VeChain به خودی خود به صورت یک شرکت مستقل درآمد.

در سال ۲۰۱۸ این شرکت روند بازسازی مجدد قابل توجهی را طی کرد که منجر به ایجاد بلاکچین VeThor و رمز VeThor شد.

وتور توکن (Vethor Token) چیست؟ چه آینده‌ای دارد؟

بلاکچین وی چین تور از یک سیستم با دو توکن تشکیل شده است، این سیستم به عنوان محل ذخیره و انتقال ارزش عمل می‌کند، VTHO توکن دیگر آن است.

///////////////

وتور توکن (Vethor Token) چیست؟

در حقیقت وتور برای ثبت داده در بلاک چین وچین تور به کار برده می‌شود. این به آن معنا است که تمام تراکنش‌ها باید با توکن وتور انجام شود. مقدار وتور برای هر تراکنشی که انجام می‌گیرد بستگی به سایز داده‌ای که در حال ارسال است خواهد داشت.

به طور مثال یک تراکنش ساده وتور حدود ۳۰ VTHO هزینه دارد، ضمن این که خواندن اطلاعات در بلاکچین برای همه رایگان است و نیازی به توکن ندارد. وقتی که مرورگر‌های بلاکچین را بررسی می‌کنید، به واژه‌ی gas used نیز برخورد می‌کنید. در واقع ۱۰۰۰ گس در حال حاضر برابر با ۱ VTHO است که با متغیر VTHO/kgas برای کاربران تعریف می‌شود.
هر توکن وی چین برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۵ VTHO است و زمان ساخت بلاک در آن حدود ۱۰ ثانیه است، به این ترتیب نرخ تولید وی تور برای هر وی چین به صورت روزانه ۰.۰۰۰۴۳۲ است. این نرخ پیش فرض وی تور است و عملا افزایش می‌یابد، با این مقدار پیش فرض می‌توانید یکی از سهامداران این شبکه باشید و در رای گیری‌های آن شرکت کنید. در حال حاضر هر روز ۳۷.۵ VTHO ساخته می‌شود که چیزی در حدود ۷۰ درصد از این مقدار از بین می‌رود، ۳۰ درصد باقی‌مانده نیز به عنوان پاداش به صاحب بلاک برای تایید تراکنش تعلق می‌گیرد.

در واقع VTHO بخش جدانشدنی از عملکرد VeChainThor است و طراحی دو نشانه‌ای از بلاکچین‌ها به کاربران این اجازه را می‌دهد تا با هر دو نشانه مشارکت داشته باشند بنابراین پروژه وی چین به پروژه‌ای چند وجهی تبدیل می‌شود.

به دلیل این که زنجیره بلوک وی چین تور دارای افزایش سرعت پردازش و طراحی متن باز می‌باشد به توسعه دهندگان این اجازه را می‌دهد تا تلاش‌های خود را ذخیره کنند.

ویژگی منحصر به فرد ارزدیجیتال VeThor

شبکه VeChainThor به سازوکار اجماع اثبات اقتدار (PoA) متکی است، که به آن امکان می‌دهد تراکنش‌ها را سریعتر اعتبار سنجی کند.

علاوه بر این ویژگی، بنیان بلاکچین به شدت تحت تأثیر ماشین مجازی Ethereum (EMV) است و از برخی مفاهیم اصلی استفاده شده توسط بلاک چین Ethereum استفاده می‌کند.

نحوه ایجاد ارز دیجیتال وتور (Vethor (VTHO)) جدید

در هر بلاک جدیدی که ایجاد می‌شود، به ازای هر توکن وِت، ۰.۰۰۰۰۰۰۵ توکن VTHO ایجاد می‌شود. هر ۱۰ ثانیه یک بار یک بلاک جدید به بلاک‌های قبلی اضافه می‌شود؛ بنابراین به ازای هر توکن VET در هر روز، تعداد ۰.۰۰۰۴۳۲ توکن VTHO ایجاد می‌شود. به عبارت دیگر، فردی که ۱۰ هزار توکن VET داشته باشد، به ازای هر روز ۴.۳۲ توکن VeThor به دست خواهد آورد. نرخ تبادل و نحوه ایجاد این توکن‌ها در حال حاضر به این صورت است؛ البته ممکن است در آینده این مقدار افزایش یابد، اما از این تعداد کمتر نخواهد شد. این موضوع از طریق رأی‌گیری و موافقت دارندگان این توکن‌ها اتفاق می‌افتد.

///////////////
۳۰ درصد از توکن‌های VTHO برای پاداش نود‌های شبکه در نظر گرفته شده است و در قبال تأیید تراکنش‌ها به آن‌ها پرداخته می‌شود.

امنیت شبکه ارز دیجیتال VTHO چقدر است؟

شبکه VeChainThor به سازوکار اجماع اثبات اقتدار (PoA) متکی است، که به آن امکان می‌دهد تراکنش‌ها را سریعتر اعتبار سنجی کند.

نه تنها این، بنیان بلاکچین به شدت تحت تأثیر ماشین مجازی Ethereum (EMV) است و از برخی مفاهیم اصلی استفاده شده توسط بلاک چین Ethereum استفاده می‌کند.

VeChainThor بر روی Ethereum ساخته نشده است، بلکه زنجیره بلوک جداگانه آن است.
اجماع PoA متکی به تأیید یک Authority Masternode (AM) است که توسط بنیاد VeChain انتخاب شده است. Autor Masternodes باید هویت خود را فاش کرده و اعتبار خود را ایجاد کنند قبل از اینکه بنیاد VeChain آن‌ها را به عنوان اعتبارسنج تأیید کند.

هر دو نشانه VET و VTHO دسته خاصی از سکه‌های ERC-۲۰ هستند، به این معنی که همه کاره هستند و می‌توانند در تعدادی از کیف پول‌های رمزنگاری گرم و سرد ذخیره شوند.

آینده ارز وی تور چگونه پیش بینی می‌شود؟

وی چین در سال ۲۰۱۵ و توسط سانی لو مدیر ارشد سابق کمپانی لویی ویتون در چین ساخته شده است، این توکن در ابتدا روی بلاکچین اتریوم کار می‌کرد ویچین در سال ۲۰۱۸ به بلاکچین خود منتقل شد و خود را مجددا معرفی کرد. نام بلاکچین ون، به عنوان بخشی از بازسازی برند جدید آن در سال ۲۰۱۸، به VeChainThor تغییر کرد.

به نظر می‌رسد که آینده خوبی در انتظار این ارز باشد، با توجه به این که در سال‌های اخیر استقبال از رمزارز‌ها به شدت افزایش یافته است در صورتی که وی تور بتواند نیاز کاربران را تامین کرده و با شیوه صعودی پیش روی خود پیش برود مطمئا می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد.

در این شبکه برخلاف بعضی شبکه‌ها از دو توکن استفاده شده که یکی از آن‌ها توکن شبکه است و دیگری به عنوان سوخت در شبکه استفاده می‌شود. این نکته باعث افزایش سازگاری و بهبود عملکرد این شبکه شده است. همچنین به دلیل وابستگی عملکرد این دو توکن به یکدیگر، تقاضا برای هر دو توکن VET و VTHO افزایش یافته است.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
Yazdan
۰۸:۱۸ - ۲۷ مرداد ۱۴۰۰
من چیز زیادی در مورد ارز نمیدونم میخام اطلاعات بیشتر داشته باشم. مخصوصا در مورد توکن یونیک فاینانس آیا این ارز قابل اطمینان است
0
0
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها