کد خبر: ۲۰۲۲۶
|
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰
فهرستی متشکل از اطلاعات حساس حدود دو میلیون نفر از تروریست‌های تحت تعقیب ایالات متحده آمریکا در اینترنت منتشر شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، یک فهرست مخفی تروریستی با ۱.۹ میلیون پرونده شامل پرونده‌های طبقه بندی شده پرواز ممنوع در اینترنت فاش شده که در Elasticsearch بدون رمز عبور، قابل دسترسی است. در ژوئیه سال جاری باب دیاچنکو، محقق حوزه امنیت با مجموعه‌ای از پرونده‌های JSON در Elasticsearch مواجه شد که توجه او را برانگیخت.

لیست تروریست‌های تحت تعقیب آمریکا

این مجموعه حاوی اطلاعات حساس در مورد افراد از جمله نام، تابعیت کشور، جنسیت، تاریخ تولد، مشخصات گذرنامه و وضعیت پرواز ممنوع است و سرور در معرض نمایش که توسط موتور‌های جستجو Censys و ZoomEye نمایه شد، نشان می‌دهد که Diachenko ممکن است تنها کسی نبوده که با این فهرست برخورد کرده باشد.

این محقق به BleepingComputer گفت: با توجه به ماهیت اطلاعات در معرض دید در این فهرست مانند جزئیات گذرنامه، به نظر می‌رسد این یک فهرست تروریستی است، البته این تنها یک حدس با توجه به معتبر بودن ماهیت داده‌ها است، علاوه بر این یک زمینه خاص نیز در بین سایر اطلاعات فهرست به نام" TSC_ID "وجود داشت که توسط چندین سازمان فدرال برای مدیریت و به اشتراک گذاری اطلاعات تلفیقی برای مقابله با تروریسم استفاده می‌شود.

این آژانس دارای فهرست نظارتی طبقه بندی شده‌ای به نام پایگاه داده نمایش تروریست‌ها است که گاهی اوقات به عنوان "فهرست پرواز‌های ممنوع" نیز شناخته می‌شود، چنین پایگاه‌های اطلاعاتی با توجه به نقش حیاتی که در کمک به امنیت ملی و وظایف اجرای قانون دارند، از نظر ماهیت بسیار حساس هستند.

این فهرست به خطوط هوایی و چندین آژانس مانند وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، اداره امنیت حمل و نقل (TSA) و گمرک و حفاظت از مرز‌ها (CBP) ارجاع داده شده است تا بررسی‌های لازم جهت تعیین اینکه آیا مسافری در ایالات متحده مشکوک است یا خیر و همچنین ارزیابی فعالیت‌های مختلف آن‌ها انجام گیرد.

FBI

جالب است که در روز ۱۹ جولای این پایگاه داده روی سروری با آدرس IP بحرین و نه آمریکایی مشاهده شد و ۳ هفته پس از اطلاع وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) یعنی در ۹ اوت ۲۰۲۱ حذف شد. به گفته دیاچنکو معلوم نیست آیا گروه های غیرمجاز به آن دسترسی داشته اند یا خیر که این می‌تواند برای افراد بی گناهی که نام آن‌ها در فهرست ذکر شده است، مشکلات شخصی و حرفه‌ای ایجاد کند، دیاچنکو معتقد است که این نشت اطلاعات می‌تواند پیامد‌های منفی برای چنین افرادی و سایر مظنونان داشته باشد.

منبع:باشگاه

برچسب ها: تروریست آمریکا
ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها