کد خبر: ۲۰۲۶۰
|
۲۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۷
دستیابی به هر فناوری جدید، نکات مثبت و منفی زیادی به همراه دارد؛ اما برخی از این فناوری‌ ها عوارضی به همراه دارند که می‌تواند زندگی بشر را دچار چالش کند.

به گزارش« نبض فناوری» امروزه بسیاری از کشور‌ها در حال ارائه جدیدترین فناوری‌ها هستند که کارشناسان فعال در این حوزه پیش‌بینی می‌کنند طی چندین سال آینده شاهد ظهور تکنولوژی‌هایی خواهیم بود که تمامی ابعاد زندگی بشر را تحت تاثیر قرار خواهند داد و چالش‌هایی را هم برای آن به وجود خواهند آورد.

طی سال‌های گذشته تکنولوژی پیشرفتی فراتر از باور انسان داشته و کیفیت زندگی انسان‌ها را دگرگون کرده است. اینترنت، شبکه 5G، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، خودروهای بدون سرنشین و خودران، خودروهای شارژی، تلفن‌همراه هوشمند، پهپادها، واقعیت مجازی و غیره نمونه‌های بارز پیشرفت تکنولوژی هستند که تحول بسیار عظیمی را در نحوه کار و زندگی انسان‌ها ایجاد کرده‌اند. اما سوالی‌که به وجود می‌آید این است که در آینده‌ای نه چندان دور چه فناوری‌هایی به وجود خواهند آمد و زندگی انسان‌ها را با چه مخاطراتی همراه خواهند کرد؟

هر فناوری جدید، نکات منفی خود را نیز به همراه دارد؛ اما برخی عوارض جانبی هایی که دارند خطرناک تر از بقیه هستند. برای پاسخ به این سوال در ویدئوی زیر به بررسی چالش‌های احتمالی فناوری‌های آینده جهان می پردازیم:

ارسال نظرات
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها