کد خبر: ۲۰۲۸۶
|
۳۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۰
سازمان غذا و داوری آمریکا قصد دارد، روز دوشنبه هفته جاری تأیید کامل واکسن فایزر را اعلام کند. این در حالی است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و آژانس دارویی اروپا عوارض این واکسن مانند التهاب قلبی را تأیید کرده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، نیویورک تایمز اعلام کرد، سازمان غذا و داوری آمریکا تصمیم دارد، روز دوشنبه هفته جاری تأیید کامل واکسن فایزر را اعلام کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا با هدف برانگیختن اعتماد عمومی به واکسیناسیون، برنامه خود برای تأیید کامل واکسن کرونا فایزر/بیون‌تک را تسریع کرده است. این سازمان در حالی تصویب واکسن شرکت فایزر را بررسی می کند که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و آژانس دارویی اروپا ارتباط برخی از عوارض مانند التهاب قلبی را با این واکسن را تأیید کرده اند. همچنین طبق اعلام رسانه های آمریکا، برخی از موارد مرگ و میر مرتبط با تزریق واکسن نیز در حال بررسی است.

منابع آگاه گفته‌اند، مقامات نظارتی اف‌دی‌ای قصد داشتند تا روز جمعه این فرایند را به پایان برسانند، اما همچنان در حال کار بر روی حجم زیادی از کاغذبازی و مذاکره با شرکت فایزر بودند.

بر اساس این گزارش، مهلت غیر رسمی برای تأیید کامل واکسن، در 6 سپتامبر تعیین شده بود؛ این تصویب می‌تواند کمپین‌های ضد واکسیناسیون را متقاعد کند که این واکسن موثر است و در عین حال به مقامات محلی درباره اجرای قوانین واکسیناسیون آزادی عمل دهد.

منبع/ فارس 

ارسال نظرات
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها