کد خبر: ۲۰۳۰۳
|
۳۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۵
هفته گذشته، یک هکر توانست با نفوذ به آسیب‌پذیری پلتفرم پالی نتورک (Poly Network)، بیش از 600 میلیون دلار رمزارز متعلق به این شرکت را به سرقت ببرد.

به گزارش «نبض فناوری»، اما این هکر در اقدا‌می‌نادر، تما‌می‌رمزارزهای سرقت‌شده را به شرکت قربانی برگرداند و اعلام کرد که این اقدام صرفا به منظور نشان دادن آسیب‌پذیری پلتفرم‌های این شرک بوده است. در همین راستا، مسئولان پالی نتورک این هکر را که نام «آقای کلاه سفید» را برای آن برگزیندند، به سمت مشاور ارشد امنیتی شرکت خود منصوب کردند.

همچنین یک جایزه 500 هزار دلار نیز به دلیل شناسایی و کشف این آسیب‌پذیری‌ها اعطا شد. پالی نتورک در خصوص اتفاقات اخیر عنوان کرد که به از بازگردانده شدن رمزارزهای سرقتی، به طور مداوم با آقای کلاه سفید در ارتباط بودند و او نسبت به امنیت و استراتژی توسعه کلی پلتفرم شرکت ابراز نگرانی کرد.

در نهایت، توانایی‌های این هکر باعث شد تا مدیران پالی نتورک، یک جایگاه در سطوح بالایی این شرکت را برای وی در نظر بگیرند تا بتوانند از اطلاعات و مهارت وی برای بالا بردن امنیت اطلاعات و رمزارزهای خود بهره ببرند.

پالی نتورک با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه نوشت: ما روی متخصصان بیشتری همانند آقای کلاه سفید برای مشارکت در توسعه پالی نتورک در آینده حساب ‌می‌کنیم چرا که قویا به ایجاد یک پلتفرم امن و مطمئن اعتقاد داریم. همچنین برای قدردانی از آقای کلاه سفید و تشویق وی به منظور ادامه همکاری‌ها در ارتقای امنیت پالی نتورک در دنیای بلاکچین، از او دعوت کردیم تا به عنوان مشاور ارشد امنیت شرکت شروع به فعالیت کند.

استفاده از هکرهای به اصطلاح کلاه سفید در شرکت‌های بزرگ که امنیت برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است، اقدام تازه‌ای نیست و پیشتر نیز برخی از شرکت‌ها، چنین افرادی را به‌کار گرفته‌اند. اما نکته حائز اهمیت، آسیب‌پذیری‌هایی است که عدم رفع به موقع آنها، موجب ‌می‌شود تا هر چند وقت یک بار، خبری شوکه‌آور مرتبط با نشت اطلاعات یا سرقت این حجم از رمزارز در فضای وب منتشر شود.

منبع/ آی‌تی ایران - مرتضی یعقوبی

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها