کد خبر: ۲۰۳۱۳
|
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
در گفتگو با نبض فناوری؛
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نواندیشان مدیانا، گفت: ما مخالف طرح صیانت هستیم به دلیل اینکه هیچ‌گونه زیرساخت درستی برای اجرا شدن این موضوع پیش بینی نشده است به ویژه روی نرم افزارهای خارجی که در کشور استفاده می شود چه نرم افزارهای BTOC یا شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان ها که مردم از آنها استفاده می‌کنند.

قبل از اجرای طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی زیرساخت‌ها اصلاح شود

صادق محمدی شرکت نواندیشان مدیانا، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با اشاره به فعالیت این شرکت اظهار کرد: این شرکت دانش‌بنیان فعالیت رسمی خود را از سال ۹۳ در حوزه پلتفرم ارتباط با مشتری آغاز کرد. این فعالیت‌ها مثل پیامک، پیام صوتی، ایمیل دفتر کار مجازی و سایر موضوعاتی که کسب وکار‌های نیاز دارند تا از طریق آن با مشتریان خود ارتباط بگیرند.

وی تصریح کرد: نوع پلتفرم و زبان برنامه نویسی در واقع طرح‌هایی که در بکِند نرم افزار بکار رفت باعث شد که ما دانش بنیان شویم.

محمدی با بیان اینکه هدف ما ارائه سرویس یکپارچه و ابری برای کسب و کار‌ها به منظور دسترسی به ابزار‌های متنوع، آسان و کم هزینه است، گفت: سامانه پیامکی مدیانا اس ام اس، با بیش از ۲۱۰ هزار کاربر و ۱۴ هزار نماینده فعال، در سطح گسترده‌ای در حال ارائه خدمات است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۲۵۰ هزار خواهد رسید.

محمدی در خصوص همکاری با کشور‌های همسایه افزود: پلتفرم ما به صورت چند زبانه است و در این راستا زیرساخت‌ها آماده است که به بازار خارجی ورود کنیم؛ ولی ترجیح ما این است که سهم بازار داخل را به صورت جدی در دست بگیریم و بعد وارد عرصه همکاری با کشور‌های خارجی شویم.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نواندیشان مدیانا، ادامه داد: ما مخالف طرح صیانت هستیم به دلیل اینکه به نظر می‌رسد که هیچ‌گونه زیرساخت درستی برای اجرا شدن این موضوع پیش بینی نشده است به ویژه روی نرم افزار‌های خارجی که در کشور استفاده می‌شود چه نرم افزار‌های BTOC یا شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها که مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند؛ البته مهمتر از همه زیرساخت‌هایی است که از گوگول و سایر سایت‌های خارج از کشور برای آنالیز وب سایت و رتبه گرفتن کلمات کلیدی استفاده می‌کنیم. حتما باید قبل از اینکه طرح صیانت اجرا شود این زیرساخت‌ها ومشکلات بررسی و جایگزین برای آن‌ها معرفی شود.

محمدی تصریح کرد: تامین منابع مالی برای ثمر رساندن پروژه‌ها را یکی از چالش‌های کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه منابع مالی خوبی در کشور وجود دارد، ولی خیلی از شرکت‌های دانش بنیان نتوانستند منابعی را که لازم دارند بخاطر یکسری فرایند‌ها به سهولت دریافت کنند. ضمانت بانکی، بروکراسی ادرای سد راهی برای توسعه دانش بنیان‌ها است. توسعه پلتفرم و زیرساخت‌ها و آماده شدن برای اسکیل شدن و برنامه مارکتینگ در سال آینده جزء برنامه‌های اولویت دار شرکت تا پایان سالجاری است.

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها