کد خبر: ۲۰۳۳۹
|
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۳۰
پلیس آمریکا از سیستم اسکن هوشمند شرکت اپل موسوم به سی اس ای ام برای شناسایی اولین فردی که در فضای مجازی به سوءاستفاده از کودکان مشغول بود، استفاده کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، تک تایمز اعلام کرد، این فرد پزشکی شاغل در شهر سان فرانسیسکو است که به علت مالکیت تصاویر هرزه نگارانه کودکان توسط پلیس دستگیر شده است. وی این تصاویر را در حساب آی کلود خود بر روی سرورهای اپل ذخیره کرده بود.

در عین حال برخی منتقدان و صاحب نظران مسائل اجتماعی می‌گویند اگر چه در ظاهر ادعا می‌شود این فناوری تنها برای شناسایی افراد خلافکار و تروریست مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما بیم آن می‌رود در آینده اپل با درخواست مقامات آمریکایی از این فناوری برای جاسوسی از افراد عادی و سرقت اطلاعات شخصی و خصوصی آنها نیز استفاده کند.

بنا بر اعلام وزارت دادگستری آمریکا این پزشک ۵۸ ساله متخلف اندرو مولیک نام دارد و حدود دوهزار تصویر و ویدئوی هرزه نگارانه از کودکان را در حساب شخصی آی کلود خود ذخیره کرده بود. مولیک متخصص تومورشناسی است که با چندین مرکز درمانی منطقه خلیج سانفرانسیسکو در ارتباط بوده و همچنین دانشیار دانشکده پزشکی UCSF است. وی یکی از این عکس‌های نامناسب را در شبکه اجتماعی کیک ارسال کرده بود.

سیستم اسکن هوشمند CSAM اپل نتایج اسکن‌های خود از عکس‌های ذخیره شده بر روی سرورهای این شرکت را برای مرکز ملی کودکان گم شده و مورد سوءاستفاده قرار گرفته یا ان سی ام ای سی ارسال می‌کند.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها