کد خبر: ۲۰۳۵۹
|
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
ارز دیجیتال نومرایر در مسیر تبدیل شدن به قوی‌ترین صندوق پوشش ریسک جهان قرار دارد و هدف اصلی آن تمرکززدایی در حوزه علوم داده است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد در ایجاد مدل های پیش‌بینی یادگیری ماشین موثر به رقابت بپردازند.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» ارز دیجیتال نومرایر یکی دیگر از ارز‌هایی است که مورد توجه قرار گرفته است. ارز دیجیتال NMR نام پروژه آن Numeraire است که در دسامبر سال ۲۰۱۵ ایجاد شده است و در حال حاضر در حال ساخت یک بلاک چین است که ازهوش مصنوعی و پیش بینی بازار سهام از طریق منابع گسترده استفاده می‌کند.

طبق این گزارش NMR رمز دارایی دیجیتالی است که برای پرداخت هزینه خدمات در شبکه نومرایر (NMR) استفاده می‌شود. بر اساس استاندارد ERC۲۰ برای نشانه‌ها در Ethereum ساخته شده است. NMR را می‌توان با ارز فیات یا سایر ارز‌های دیجیتال خرید و فروش کرد؛ بنابراین مانند سایر انواع توکن‌های غیر قابل استخراج در ابتدا توسط خالق خود، به وجود آمده و سپس در عرضه عمومی به کاربران واگذار شده است. ارز دیجیتال NMR را می‌توان نوعی تورنمت علوم داده به شمار آورد که صندوق پرچین نومرایر را تامین می‌کند.

نومرایر یک صندوق پوشش ریسک است که سخت‌ترین مسابقات علمی روی کره زمین را برگزار می‌کند. پاداش برنده شدن در این مسابقات با ارز دیجیتال (NMR) توکن بومی اکوسیستم نومرایر پرداخت می‌شود. هدف این مسابقات ایجاد مدل‌های قدرتمند داده‌ای است که نومرایر می‌تواند برای افزایش بازده سرمایه گذاری خود استفاده کند.

نومرایر معتقد است که در مسیر تبدیل شدن به قوی‌ترین صندوق پوشش ریسک جهان قرار دارد. ارز دیجیتال نومرایر انگیزه‌ای است که برای تحقق این هدف استفاده می‌شود.

کدام ارزدیجیتال برحوزه علوم داده متمرکز است؟!

هدف اصلی آن تمرکززدایی در حوزه علوم داده است و به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد در ایجاد مدل‌های پیش بینی یادگیری ماشین موثر به رقابت بپردازند. Numerai در اواخر سال ۲۰۱۵ در سانفرانسیسکو تأسیس شد و ادعا کرد که اولین صندوق پرچین (hedge fund) است که یک ارز رمزنگاری شده را در مارکت راه اندازی می‌کند.

چه کسانی بنیانگذار Numeraire هستند؟

ریچارد کریب بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Numerai است. وی در سال ۲۰۰۸ از دانشگاه کیپ تاون فارغ التحصیل شد و بعدا یک مدرک لیسانس دیگر از دانشگاه کرنل گرفت و یک سال را در دانشگاه برکلی گذراند. کار حرفه‌ای وی با تأسیس Numerai آغاز شد و او را به سمت جایگاه برگزیده Forbes ۳۰ زیر ۳۰ هدایت کرد.

کدام ارزدیجیتال برحوزه علوم داده متمرکز است؟!
ریچارد کرایب اغلب به دلیل رویکرد ابتکاری خود در مدیریت صندوق‌های پرچین و ایده انقلابی برای اعتماد بسیار به هوش مصنوعی برای پیش بینی قیمت سهام مورد استناد قرار گرفته است. نه تنها این، Numerai یکی از بزرگترین مسابقات جهانی علوم داده را ایجاد کرده است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال Numeraire (NMR) برای سرمایه گذاری

ارز دیجیتال NMR دارای ویژگی‌ها و هم‌چنین مزایایی است که موجب شده از نظر بسیاری از سرمایه گذاران بازار ارز‌های دیجیتال، فرصتی مطلوب برای سود آوری در آینده به شمار رود. از جمله این ویژگی‌های آن می‌توان به API اشاره کرد. دارا بودن این ویژگی سبب می‌شود تا افراد و کاربران مختلف ارز‌های دیجیتال، در سراسر جهان بتوانند به ارائه پیش بینی‌های خود از مدل‌های یادگیری ماشین اقدام کنند.

از طرف دیگر هر یک از شرکت کنندگان و کاربران، در این مسابقات قادر خواهند بود که نشانه‌های NMR را در پیش بینی‌های خود درگیر نمایند و از آن‌ها استفاده کنند. در این شرایط و در صورتی که پیش بینی کاربر، صحیح و خوب باشد وی می‌تواند میزانی از درآمد را کسب کند. در این مواقع، NMR به کاربر مورد نظر باز گردانده خواهد شد.

چگونه ارز دیجیتال نومرایر را ذخیره کنیم؟

اگر می‌خواهید توکن نومرایری خود را ذخیره کنید، انجام این کار کاملا ساده است، زیرا مانند توکن‌ای آر سی بیست است. این بدان معنی است که می‌توانید آن را روی هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، از جمله کیف پول‌های ارزدیجیتال دسکتاپ مانند مای اتر ولت (MEW) یا کیف پول‌های ارزدیجیتالی موبایل مانند اتومیک ولت (Atomic Wallet) و تراست ولت (Trust Wallet) و کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) ذخیره کنید. توکن نومرایر خود را در مبادلات رها نکنید، همیشه به یاد داشته باشید که رمزعبور خود را در هر زمان ممکن روی کیف پول خود نگه دارید.

کدام ارزدیجیتال برحوزه علوم داده متمرکز است؟!

آینده ارز دیجیتال NMR

لازم به ذکر است که در زمینه سرمایه گذاری بر روی انواع مختلف ارز‌های دیجیتال که در حال حاضر گسترش وسیعی نیز یافته‌اند، دانستن ویژگی‌ها و مزایا و قیمت و تاریخچه ارز مورد نظر، ضروری است.

اما نکته قابل ذکر این است که تنها تکیه بر این اطلاعات در زمینه این نوع از سرمایه گذاری، کافی نیست و باید به عوامل دیگری نیز توجه داشته باشید تا از سرمایه گذاری خود پشیمان نشوید. از جمله این عوامل می‌توان نتایج تحلیل‌هایی را نام برد که در این زمینه، وجود دارد؛ اما باید باز هم این نکته را در نظر داشته باشید که نتایج این تحلیل‌ها نیز به طور صد در صد نمی‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که سرمایه‌گذاری بر روی یک ارز دیجیتال خوب است یابد.

ارسال نظرات
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها