کد خبر: ۲۰۴۳۷
|
۰۴ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۴
شرکت‌ های بزرگ فناوری جهان میلیاردها دلار برای آموزش به دستگاه‌ های جدید امنیتی و کمک به تقویت امنیت سایبری آمریکا هزینه می‌کنند.

افزایش دو برابری تصادفات فضایی، دستاورد جدید استارلینک

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت‌های بزرگ فناوری مانند اپل، گوگل و مایکروسافت وعده داده اند که پس از دیدار با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید، امنیت سایبری آمریکا را تقویت کنند. تعهدات براساس شرکت‌ها متفاوت است، اما شامل هزینه‌های میلیاردی برای زیرساخت‌های سایبری تا ارائه کمک به آموزش نیز است.

دیدار روز چهارشنبه با مدیران عامل فناوری در پی حملات سایبری بزرگ علیه سازمان‌های دولتی آمریکا و زیرساخت‌های انرژی مانند خط لوله استعمار صورت گرفت. بایدن در نشست روز چهارشنبه گفت: "واقعیت این است که بیشتر زیرساخت‌های حیاتی ما متعلق به بخش خصوصی است  و دولت فدرال نمی‌تواند به تنهایی این چالش را برطرف کند. "

در این نشست  ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت، اندی جاسی، مدیرعامل آمازون، TIm Cook، مدیرعامل اپل، آرویند کریشنا، رئیس IBM و ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، به همراه نمایندگان صنایع دیگر مانند انرژی و آموزش و پرورش شرکت کردند.

کمک میلیاردی گوگل و مایکروسافت به دستگاه امنیتی آمریکا

اپل اعلام کرد که با تأمین کنندگان خود برای «پذیرش گسترده احراز هویت چند عاملی» و همچنین ارائه آموزش‌های جدید امنیتی، واکنش به حوادث و رفع آسیب پذیری همکاری می‌کند. آمازون قصد دارد یک دستگاه احراز هویت چند عاملی را به همه دارندگان حساب خدمات وب آمازون به صورت رایگان ارائه دهد و تمام آموزش‌های آگاهی از امنیت کارکنان این شرکت را بدون هیچ هزینه‌ای در اختیار عموم قرار دهد.

کمک میلیاردی گوگل برای تقویت امنیت سایبری آمریکا

گوگل اعلام کرد بیش از ۱۰ میلیارد دلار در پنج سال آینده برای تقویت امنیت سایبری آمریکا و زنجیره تامین نرم افزار هزینه خواهد کرد. گوگل همچنین وعده داده است که بیش از ۱۰۰ هزار آمریکایی را در زمینه تجزیه و تحلیل داده‌ها و پشتیبانی فناوری اطلاعات از طریق برنامه Certificate Career این شرکت آموزش دهد. مایکروسافت اعلام کرد که در پنج سال ۲۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری می‌کند و وعده‌های مشابهی با گوگل داد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
با ارائه استراتژی های درمانی؛ اپلیکیشن جدید برای مدیریت فشار خون عرضه شد
اداره کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد؛ دستور فوری آمریکا به صرافی‌ های ارز دیجیتال
نیازمندیها