کد خبر: ۲۰۴۵۴
|
۰۵ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۰
اپلیکیشنی که بیشتر از همه در تلفن همراهمان استفاده می کنیم صفحه کلید است. ما بطور متوسط تا یک ساعت در روز برای تایپ کردن از تلفن همراهمان استفاده می کنیم تا با مخاطبانمان ارتباط برقرار کنیم.

به گزارش «نبض فناوری»، اپلیکیشنی که بیشتر از همه در تلفن همراهمان استفاده می کنیم صفحه کلید است. ما بطور متوسط تا یک ساعت در روز برای تایپ کردن از تلفن همراهمان استفاده می کنیم تا با مخاطبانمان ارتباط برقرار کنیم.

اما صفحه‌کلیدهایی که ما معمولا از آنها استفاده می کنیم برای دنیای امروز طراحی نشده‌اند و بر اساس ماشین‌تحریرهای قرن ۱۹ ساخته شده‌اند. همچنین صفحه‌ کلیدهای گوگل و مایکروسافت که از همه بیشتر استفاده می شوند نیز امنیت کافی ندارند.

شرکت نوپای سوئیسی «تایپ وایز» در تلاش است تا با غول‌های فن‌آوری جهان در زمینه ارائه یک برنامه صفحه کلید که ادعا می کند ۱۰۰ درصد امنیت دارد و به شما امکان می دهد که تا چهار برابر کمتر غلط املایی داشته باشید، رقابت کند.

دیوید ابرل، از بنیانگذاران این شرکت می گوید: «الگوریتم‌های ما روی تلفن شما طوری کار می کند که هیچ یک از داده‌های شما، هیچ کدام از کلمه‌هایی که تایپ می کنید به کلاود یا اینترنت منتقل نمی شود و با بسیاری از صفحه کلیدهای استاندارد موجود در بازار بسیار متفاوت است. مردم از وات س‌آپ می ترسند و می گویند باید به یک پیام رسان امن تغییر وضعیت بدهیم اما در همان حال از صفحه کلیدی در یک پیام رسان امن استفاده می کنند که ممکن است همه داده ها را بدزدد و یا به جای دیگری ارسال کند.»

این اپلیکیشن چطور کار می کند؟

با صفحه کلید و طرح بندی شش ضلعی بزرگتر، ادعا می شود که استفاده از آن راحت تر و سرعت تایپ ۳۳ درصد سریعتر می شود. اما تغییر از صفحه کلیدهایی که بطور روزانه استفاده می کنیم و به آنها عادت کرده‌ایم به این صفحه کلید جدید، مسلما زمان خواهد برد.

این صفحه کلید جدید با استفاده از فن‌آوری هوش مصنوعی کار می کند که اشتباهات شما را تصحیح می کند و می تواند کلمات بعدی شما را پیش بینی کند و همچنین لغات عامیانه و محاوره‌ای کاربر را نیز یاد بگیرد.

ابرل می گوید:‌ «الگوریتم ها حتی از صفحه کلید گوگل بهتر اند.»

یکی دیگر از ویژگی های اصلی این صفحه کلید این است که بیش از ۴۰ زبانی که ریشه لاتین دارند را پوشش می دهد بنابراین می توانید انگلیسی و فرانسه را در یک جمله بدون تصحیح خودکار یا تغییر زبان به صورت دستی، تایپ کنید.

از آنجا که این شرکت در سوئیس مستقر است، کشوری که به چهار زبان صحبت می کند برخلاف رقبای مستقر در ایالات متحده در موقعیتی ویژه برای درک نیاز به فن‌آوری چند زبانه می باشد.

«تایپ وایز» همچنین در زمینه هوش مصنوعی خود با موسسه فن‌آوری فدرال سوئیس همکاری می کند تا توانایی پیش بینی متن خود را توسعه دهد.

ابرل می گوید: «مدل‌های سنتی یادگیری بیشتر مبتنی بر مدل احتمال است و شما این مدل را روی تلفن تان هم می بینید. کلمات معمولی که پیشنهاد می شوند. موضوعی که در مدل جدید وجود دارد این است که این فن آوری شرایط را برای شما شخصی سازی می کند.»

منبع/ آنا 

ارسال نظرات
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها