کد خبر: ۲۰۴۸۰
|
۰۶ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰
ممکن است بخواهید روی مسیج های خود رمز بگذارید تا از خوانده شدن توسط دیگران جلوگیری کنید در ادامه نحوه انجام این کار را برایتان توضیح خواهیم داد.

به گزارش «نبض فناوری»،امروزه برنامه های چت زیادی در تلفن وجود دارد که می تواند جایگزین پیامک شود، اما افراد زیادی دوست دارند همچنان از این سرویس پیام رسانی استفاده کنند. پیام های SMS اغلب حاوی اطلاعات مهمی هستند؛ بنابراین کاربران می خواهند رمزی را برای آنها نصب کنند. با این حال، گاهی اوقات این اطلاعات حتی اگر رمز داشته باشند نیز نشت می کند.

برای غلبه بر این مشکل 2 برنامه کاربردی را که به ایمن سازی پیامک برای تلفن های اندوریدی کمک می کند را بررسی می کنیم.

این راهی جهت تنظیم رمز عبور برای پیام های تلفنی است که به محافظت ایمن و مطمئن از پیام های SMS کمک می کند. آنها روی اعلان های پیام کار می کنند تا مطمئن شوند افراد دیگر نمی توانند پیام شما را ببینند.

  1. ایمن سازی پیام با قفل SMS

مرحله 1 برنامه SMS Lock یا Message Lock را از Google Play Store در دستگاه اندروید خود بارگیری و نصب کنید.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

مرحله 2. Message Lock را باز کنید و لیستی از برنامه های پیام رسانی که در تلفن اندورید شما نصب شده است را مشاهده خواهید کرد.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

مرحله 3. روی دکمه OFF کلیک کنید تا قفل پیام روشن شود و کلیدی را که می خواهید برای برنامه پیام تنظیم کنید ایجاد کنید.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

مرحله 4. در گوشه سمت راست روی دکمه نصب کلیک کنید. کلید کنار نوار اعلان را روشن کنید تا از ظاهر شدن پیام در نوار اعلانات جلوگیری شود. همچنین می توانید تنظیمات را با توجه به نیاز خود تغییر دهید.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

مرحله 5. اکنون پیامک شما ایمن است و هیچ کس به جز شما نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

  1. با استفاده از Message Locker رمز عبور پیام ها را تعیین کنید

می توانید از کلیدهای PIN و Pattern در برنامه Message Locker برای ایمن سازی پیام ها و ایمیل های خود استفاده کنید.

اول از همه  برنامه Message Locker را از فروشگاه Google Play بارگیری و نصب کنید. برنامه را باز کرده سپس رمز عبور یا الگو را تنظیم کنید تا پیام پنهان و سپس تأیید شود.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

اکنون برنامه از شما می خواهد آدرس ایمیل بازیابی را تنظیم کنید. در صورت فراموش کردن می توانید از این ایمیل برای بازیابی گذرواژه هایی که از پیام های تلفن محافظت می کنند استفاده کنید.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

سپس به رابط اصلی برنامه هدایت می شوید. در اینجا همه برنامه های پیام رسانی نصب شده روی دستگاه نشان داده می شود. برنامه پیام را که می خواهید برای آن رمز عبور تنظیم کنید انتخاب کنید.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

این برنامه همچنین به شما امکان می دهد عکس ها را قفل کنید. کافی است نوار منو (3 خط عمودی) را فشار داده و گزینه Lock photos را انتخاب کنید.

نحوه تنظیم رمز عبور برای اس ام اس

بنابراین برنامه پیام رسانی شما ایمن است. از این پس  اگر رمز عبور یا الگوی قفل امنیتی در دسترس نباشد  هیچ کس نمی تواند به پیام های خصوصی تلفن شما دسترسی پیدا کند.

ارسال نظرات
زارع پور در مراسم خاطره های دفاع مقدس: باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم
با راه‌اندازی پنج هاب منطقه‌ای پستی ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت
نیازمندیها