کد خبر: ۲۰۵۳۵
|
۰۸ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۵
یک تحلیلگر معروف مدعی شد نسل جدید آیفون که احتمالا آیفون ۱۳ نام خواهد داشت، شامل پشتیبانی برای تماسها و پیامهای ماهواره ای خواهد بود.

به گزارش «نبض فناوری»، اگر چنین شایعه ای صحت داشته باشد کاربران می توانند در مناطقی که تحت پوشش خدمات سلولاری قرار ندارند، اتراق کرده و نیازی به دستگاه ارتباط ماهواره ای مجزا نداشته باشند.

وب سایت ۹to۵Mac ضمن انتشار اظهارات مینگ چی کوئو، تحلیلگر معروف، نوشت: آیفون احتمالا از یک مدل تغییر یافته مودم ایکس ۶۰ کوالکام برای صحبت با ماهواره استفاده خواهد کرد. هنوز معلوم نیست پشتیبانی ماهواره ای به اپلیکیشنهای خاصی محدود خواهد بود یا خیر اما اگر چنین چیزی باشد، تعجب آور نخواهد بود. سرویس ماهواره ای سیار اغلب آهسته تر از دیتای سلولاری مرسوم است و از این رو قادر به پشتیبانی از بسیاری از اپلیکیشنهای نیازمند اینترنت پرسرعت نخواهد بود.

اما دلایلی وجود دارد که نسبت به چنین شایعه ای بدبین باشیم. بلومبرگ در یک گزارش سال ۲۰۱۹ خبر داده بود اپل در حال ساخت فناوری ماهواره ای برای آیفون است اما این تیم ظاهرا امیدوار بود چنین محصولی را ظرف پنج سال آینده عرضه کند. با فرض این که چنین اطلاعات لو رفته ای صحت داشته باشد هنوز دو سال دیگر به چنین رویدادی مانده است. همچنین پرسشهای منطقی مانند انتخاب فراهم کنندگان خدمات وجود دارد. خدمات ماهواره ای معمولا گران است و حتی اگر چنین خدماتی علاوه بر پوشش سلولاری عرضه شود، ممکن است مشتری زیادی نداشته باشد.

بسیاری انتظار دارند شرکت اپل نسل جدید آیفون را در سپتامبر رونمایی کند. با این حال معلوم نیست این رونمایی به مدلهای آیفون پرو محدود خواهد بود یا همه مدلهای آیفون را شامل می شود.

بر اساس گزارش انگجت، اگر چنین شایعه ای صحت داشته باشد اپل قابلیت جذاب تری از ارتقاهای شایع شده در خصوص صفحه نمایش و دوباره برای نسل جدید آیفون در چنته دارد و آیفون نخستین تلفن هوشمند بازار خواهد بود که امکان ارتباط در همه نقاط زمین را فراهم می کند و هیچ رقیبی در این خصوص ندارد.

منبع/ ایسنا 

برچسب ها: اپل آیفون آیفون ۱۳
ارسال نظرات
نظرات بینندگان
منوچهر
۰۹:۲۶ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰
سلام
من سال قبل با اطلاع از پروژه اسپیس ایکس در تابناک کامنت گذاشتم که دریافت اینترنت از ماهواره برای کامپیوتر عملیاتی شده و برای دریافت از طریق موبایل هم راه اندازی خواهد شد و بزودی با راه اندازی پروژه بعدی توسط سازندگان تلویزیون جهانیان را بهت زده خواهد کرد.
اما در خصوص ایفون باید بگویم که این موضوع شایعه نیست بلکه نتیجه تحلیل پژوهشگران آیفون است که با استفاده از چیپ X60 قابل انجام است و در آینده نزدیک از این چیپ و چیپ X65 در سایر برنده های ساخت موبایل استفاده خواهد شد.
0
0
ناشناس
۱۰:۱۹ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰
چنین چیزی حداقل در آینده نزدیک غیرممکن است. اگر امکان دریافت ماهواره بدون آنتن بشقابی و گیرنده پرحجم وجود داشت، خود استارلینک زودتر از این تکنولوژی استفاده می کرد.
ضمناً آیفون نشان داده که در به کار بردن تکنولوژی های جدید بسیار محتاط است. حتی ارتباط 5G را هم بعد از سازنده های دیگر و حتی چینی ها در گوشی های خود به کار برد.
0
0
نیازمندیها