کد خبر: ۲۰۵۷۵
|
۰۹ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۵
بانک مرکزی استرالیا از وضع قوانینی برای قانون مند کردن کیف پول های دیجیتال اپل، گوگل و وی چت خبر داد. بر این اساس نظارت بر این تراکنش ها بیشتر می شود.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، پرداخت های انجام شده از طریق کیف پول های دیجیتال توسط اشخاص در استرالیا با رشد 8 درصدی در سال 2019 افزایش چشمگیری داشته است.

از همین رو، دولت استرالیا قصد دارد قوانین جدید و سختگیرانه تری را برای نظم بخشیدن به این بازار نوظهور مالی وضع کند. مقامات این کشور بیم دارند اگر به سرعت برای نظام مند کردن پرداخت های دیجیتال وارد عمل نشوند، ممکن است آینده این بازار در دستان شرکت های سیلیکون ولی باقی بماند. ولی دولت استرالیا تمایل ندارد زیرساخت های مهم اقتصادی این کشور توسط شرکت های فناوری خارجی مدیریت شود.

دغدغه دیگر دولت استرالیا این است که شرکت های بزرگ فناوری آمریکایی و چینی به واسطه ارائه خدمات کیف پول دیجیتال داده های زیادی را از مردم این کشور جمع آوری می کنند. از جمله این شرکت ها می توان به آمازون، گوگل، فیس بوک، علی بابا و غیره اشاره کرد.

قرار است دولت و بخش صنعت در استرالیا برای تهیه یک برنامه استراتژیک کارآمد برای ساماندهی خدمات پرداخت دیجیتال همکاری کنند. علاوه بر آن، یک سیستم دریافت مجوز یکپارچه خدمات پرداخت دیجیتال طراحی خواهد شد. مقابله با جرائم مالی آنلاین و حفظ امنیت کیف پول های دیجیتال نیز در این طرح در نظر گرفته شده است.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
با ارائه استراتژی های درمانی؛ اپلیکیشن جدید برای مدیریت فشار خون عرضه شد
اداره کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد؛ دستور فوری آمریکا به صرافی‌ های ارز دیجیتال
نیازمندیها