کد خبر: ۲۰۶۱۷
|
۱۰ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۰
مایکروسافت ویژگی‌های دستیار صوتی خود را برای تشخیص بهتر صدای کاربران افزایش می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، مدیران شرکت مایکروسافت قصد دارند قابلیت‌های دستیار هوشمند این شرکت را ارتقاء داده تا صدای کاربران را بهتر از گذشته تشخیص و خدمات بیشتری را ارائه دهد. تمرکز مایکروسافت در نسخه‌ به‌روزرسانی شده الکسا افزایش حجم و کیفیت صدای این دستیار صوتی در هنگام گفت‌وگو با کاربران است.

بررسی‌ها نشان داده است که وقتی کاربران از دستیار هوشمند الکسا در محیط‌های شلوغ و پرسروصدا استفاده می‌کنند صدای این دستیار صوتی قابل شناسایی نیست و در مواردی نیز الکسا نمی‌تواند صدای کاربران را تشخیص دهد. اکنون دستیار هوشمند مایکروسافت به قابلیتی مجهز شده که بر اساس آن در اماکنی که صداهای زیادی وجود دارد بلندتر صحبت کرده تا کاربران راحت‌تر صدای دستگاه‌های مجهز به این دستیار صوتی را بشوند. این سرویس هم‌اکنون به طور آزمایشی راه‌اندازی شده ولی تنها تعداد محدودی از کاربران در برخی از کشورهای آمریکایی و اروپایی به آن دسترسی دارند. به نظر می‌رسد مدیران مایکروسافت ترجیح می‌دهند ابتدا بازخورد کاربران نسبت به خدمات جدید الکسا را بررسی کرده و پس از آن نسخه عمومی را در سراسر دنیا معرفی کنند.

یکی از مسئولان پروژه ارتقای سرویس‌های الکسا بیان کرد: «در محیط‌های شلوغ صداهای زیادی وجود دارد و این صداها تنها مربوط به انسان‌ها نیست. الکسا صدای انسان از دیگر صداها را تفکیک کرده و همین ویژگی سبب می‌شود افزایش حجم صدا تنها محدود به مواردی نباشد که چند کاربر همزمان باهم صحبت می‌کنند.»

منبع/ آنا 

ارسال نظرات
نیازمندیها