کد خبر: ۲۰۶۵۹
|
۱۲ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰
دوربین گوشی‌های آیفون به صورت پیشفرض دارای قابلیت QR Code Reader است که در بسیاری از موارد به کمک کاربران می‌آید.

به گزارش« نبض فناوری» ، به نقل از فون آرنا؛ در گوشی‌های هوشمند  آیفون شما برنامه و ابزاری وجود دارد که ممکن است با آن آشنا نباشید به همین علت در ادامه این خبر شما را با خصوصیات  "اسکنر کد" که یکی از این برنامه‌ها است؛ آشنا می‌کنیم.

 براساس گزارش‌ها ، قبل از عرضه iOS 14 نرم افزار QR Code Reader، بی آر جی، نامیده‌ می‌شد. اکثر کاربران آیفون بر این باورند که اسکنر کد را نمی‌توان به راحتی دانلود و بر روی گوشی خود نصب کرد که این عقیده اشتباه است.  شایان ذکر است، کاربران برای پیدا کردن اسکنر خود کافی است ابتدا به برنامه  Spotlight رفته، سپس با جستجو و کشیدن صفحه اصلی به پایین می‌توانید کد اسکنر را پیدا کرده و پس از ان کدی که در وبسایت می‌خواهید را در اسکنر کد تایپ و یا پیدا کنید. البته برخی از کاربران آیفون   است قبلاً عملکرد اسکنر کد QR را که دقیقاً در دوربین آیفون تعبیه شده است، کشف کرده باشند.  

اسکنر آیفون

اسکنر اصلی بهتر است یا اسکن دوربین؟

اگر شما می‌خواهید از اسکنر دوربین تلفن همراه خود استفاده کنید، ابتدا باید دوربین گوشی هوشمند خود را بازکرده و سپس روی کدی که می‌خواهید اسکن شود نگه دارید. در این هنگام در بالای صفحه نمایشگرتان بنر اعلانات باز  می‌شود که شما به راحتی می‌توانید هر کدی را به سرعت اسکن کنید.  در اینجا مطلب ممکن است برایتان سوال شود اگر اسکن کد‌ها به طور مستقیم از دوربین بسیار آسان است،  داشتن یک برنامه تخصصی اسکنر کد چه فایده‌ای دارد؟

در پاسخ می‌توان گفت: چند مورد وجود دارد که اسکنر  اصلی انجام می‌دهد. مثلا هنگام بازکردن  کد احتیاجی نیست به برنامه‌‌های شخص ثالث بروید وقتی روی کد مورد نظرتان نگه دارید کد برای شما باز می‌شود. علاوه بر این، اگر با اسکنر دوربین باز کنید ممکن است مطلب حذف شود، اما با اسکنر اصلی مطلب برایتان باقی می‌ماند. قابلیت دیگر اسکنر اصلی این است که می‌توانید برگه جدید در مرورگر یا برنامه‌ایی را باز کنید بدون اینکه مشکلی پیش بیاید اما یا اسکن دوربین ایفون به دلیل بهم‌ ریختگی صفحات نمی‌توانید از برنامه یا مرورگر خود استفاده کنید.به همین علت استفاده از برنامه اصلی اسکنر بهتر است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
نیازمندیها