کد خبر: ۲۰۷۲۶
|
۱۴ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۵
گوگل در این ماه جیمیل، گوگل مپ و یوتیوب را در برخی از تلفن های اندروید مسدود می کند.

به گزارش «نبض فناوری»،گوگل تأیید کرد که جیمیل، تقویم، نقشه و یوتیوب از 27 سپتامبر در برخی از تلفن های هوشمند قدیمی اندروید عمل نمی کنند.

اگر با نسخه قدیمی اندروید مشکل داشتید، بالاخره پایان راه اینجاست. گوگل برنامه های خود را برای جلوگیری از ورود کاربران با حساب گوگل خود در این دستگاه ها معرفی کرده است. این باعث می شود که تعدادی از برنامه های محبوب، بلافاصله کار خود را متوقف کنند. هر کسی که دارای تلفن هوشمند مجهز به اندروید 2.3 است تحت تأثیر آخرین تغییرات قرار خواهد گرفت. 

گوگل می گوید که در حال حاضر پشتیبانی از این پلتفرم را به عنوان بخشی از تلاش ها برای حفظ امنیت کاربران لغو می کند. این شرکت از 27 سپتامبر برنامه های خود را برای جلوگیری از ورود همه کاربران با حساب گوگل تأیید کرد.

در اواخر این ماه کاربرانی که سعی می کنند به دستگاه اندروید خود وارد شوند خطای نام کاربری و رمز عبور دریافت می کنند؛ حتی اگر جزئیاتی که وارد کرده اند درست باشد. تعدادی از برنامه های محبوب دیگر ساخته شده توسط Google که به حساب گوگل  متکی هستند از جمله YouTube ، Google Play Store ، Google Maps ،Gmail ،Google Calendar و موارد دیگر نیز دیگر عمل نمی کنند.

برای ادامه استفاده از این برنامه ها، باید تلفن هوشمند خود را به Android 3.0 ارتقا دهید. با این حال، از آنجا که همه دستگاه های دارای Android 2.3 قادر به جهش به نسخه بعدی سیستم عامل نیستند، برخی از کاربران هرگز نمی توانند از این برنامه ها دوباره استفاده کنند.

اگر نمی توانید به دستگاه جدیدی ارتقا دهید، Google یک راه حل ارائه می دهد. با استفاده از مرورگر وب در اندروید دسترسی به برخی از این خدمات Google امکان پذیر خواهد بود. با این حال، برنامه ها برای همیشه در گوشی شما مسدود می شوند.

 

ارسال نظرات
نیازمندیها