کد خبر: ۲۰۸۲۶
|
۱۷ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۰
کمیسیونر اطلاعات انگلیس طرحی پیشنهاد کرده تا تعداد پیام های پاپ آپ مربوط به کوکی هایی که در وب سایت ها و اپ ها برای کاربران نشان داده می شود، کاهش یابد.

به گزارش «نبض فناوری»، دیلی میل اعلام کرد، کمیسیونر اطلاعات انگلیس معتقد است کاربران اینترنت باید بتوانند با یک کلیک تمام کوکی ها را قبول کنند تا از نمایش بی پایان پیام‌های پاپ آپ اجتناب شود.

طی یک جلسه مجازی سران G۷، الیزابت دنهام کمیسیونر اطلاعات انگلیس پیشنهادی برای تغییر قوانین حریم خصوصی این کشور به اعضا ارائه کرده که موارد مختلفی را شامل می‌شود از جمله آنکه یک وب سایت برای ذخیره کوکی ها چند بار پیام درخواست نشان دهد. این کوکی ها اطلاعات کاربران را جمع آوری و فراوری می‌کنند. بنابراین باید پیام پاپ آپی نشان داده می‌شود تا در این باره از کاربران اجازه بگیرد.

دنهام معتقد است این ایده به افراد اجازه می‌دهد ترجیحات حریم خصوصی خود در مرورگرهای وب، نرم افزارها دستگاه‌ها را برای بلند مدت تنظیم کنند. به این ترتیب نیازی نیست هربار که کاربر وارد وب سایتی می‌شود روی یک پیام پاپ آپ کلیک کند.

قوانین مربوط به کوکی ها بخشی کلیدی از مقررات عمومی حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا (GDPR) است که در ۲۰۱۸ میلادی وارد مرحله اجرایی شد.

این قوانین بر شیوه جمع آوری اطلاعات خصوصی افراد نظارت می‌کند. در این میان دولت انگلیس مشغول بررسی قانون حفاظت از اطلاعات پس از خروج از اتحادیه اروپاست تا بتواند قوانین ارائه کند که به همکاری نزدیک تری با آمریکا در خصوص اشتراک گذاری اطلاعات دست یابد.

در حال حاضر طبق قوانینGDPR سایت‌ها باید به کاربران اجازه دهند درباره فعالیت کوکی هایی تصمیم بگیرند که اطلاعات کاربران را فراوری می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند.

با این وجود کمیسیونر اطلاعات انگلیس معتقد است کاربران از فرایندهای تکراری خسته هستند و نیاز است مکانیسم ساده‌تری ایجاد شود.

او در این باره می‌گوید: خستگی سبب می‌شود مردم بیشتر از آنچه تمایل دارند اطلاعات شخصی شأن را فاش کنند. از سوی دیگر تغییر این روند برای کسب وکارها و دیگر سازمان‌هایی که وب سایتی اداره می‌کنند، مفید تر است زیر از هزینه‌ها می کاهد.

اجلاس‌های گروه G۷ در کنار جلسات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) و مجمع جهانی اقتصاد (WEF) برگزار می‌شود.

سازمان‌های ناظر هرکدام از کشورها فناوری یا مورد خاصی را بررسی می‌کنند که نیازمند همکاری بیشتر است.

پیشنهاد انگلیس نیز آن است که به جای تاکید حریم خصوصی از طریق وب سایت‌ها یا سرویس‌های جداگانه، روی تنظیمات گسترده دستگاه‌ها تمرکز شود. کمیسیونر اطلاعات انگلیس معتقد است این امر از لحاظ فناوری ممکن است و در راستای قوانین حفاظت از اطلاعات است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در جلسه شورای عالی فضای مجازی چه گذشت؛ آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می شود
حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۹۵ وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
از حلقه طلایی تا عکس خانوادگی منظومه شمسی برندگان رقابت عکاسی نجومی ۲۰۲۱ مشخص شدند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد: ۱۱ هزار میلیارد ریال فروش محصولات فناورانه سلامت
عملکرد "هلدینگ فناوری نگاه کارآفرین" تشریح شد؛ "هلدینگ فناوری نگاه" در یک نگاه
نیازمندیها