کد خبر: ۲۱۰۱۶
|
۲۴ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۳
دولت لائوس به ۵ شرکت و یک بانک دولتی مجوز انجام معاملات با استفاده از بیت کوین و لایت کوین را اعطا کرده است.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از راشا تودی، دولت لائوس یک برنامه آزمایشی جهت استخراج ارزهای مجازی و تجارت آنها در داخل کشور برای 6 شرکت تصویب کرده است.

طبق بیانیه‌ای که توسط دفتر نخست وزیری این کشور صادر شده، 4 شرکت ساخت و ساز، یک شرکت فناوری اطلاعات و بانک دولتی جی دی پی اجازه دارند ارزهای مجازی را استخراج و معامله کنند. این 6 شرکت مجوز انجام معاملات با استفاده از بیت کوین و لایت کوین را دارند.

دولت لائوس همچنین از بسیاری نهادها از جمله بانک مرکزی خواسته استانداردهای لازم برای استفاده از ارزهای مجازی در کشور را فراهم کنند.
نخست وزیر لائوس قرار است یک جلسه کاری با دولت برگزار کرده و در مورد احتمال استفاده عمومی از ارزهای مجازی گفتگو کنند.

حرکت به سمت پذیرش ارزهای مجازی در تضاد با بیانیه‌های قبلی مقامات لائوس است. بانک مرکزی این کشور در ماه اوت به شهروندانش در مورد استفاده از ارزهای مجازی از جمله بیت کوین، اتریوم و لایت کوین هشدار داد و تاکید کرد این ارزها به ذخایر واقعی ارزی متصل نیستند و تحت نظارت دولت قرار ندارند بنابراین بسیار بی‌ثبات و خطرناک هستند.

طبق این اطلاعیه بانک مرکزی، مردم لائوس از خرید و فروش ارزهای مجازی منع شده‌اند و در صورت سرپیچی، باید مخاطرات استفاده از سرمایه های دیجیتال را قبل از از سرمایه گذاری و خرید و فروش آنها بپذیرند.

قبل از لائوس، السالوادور و کوبا مجوز استفاده از ارزهای مجازی در سطح دولتی را اعلام کرده‌اند.
منبع: تسنیم

ارسال نظرات
با ارائه استراتژی های درمانی؛ اپلیکیشن جدید برای مدیریت فشار خون عرضه شد
اداره کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد؛ دستور فوری آمریکا به صرافی‌ های ارز دیجیتال
نیازمندیها