کد خبر: ۲۱۱۱۲
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۱
شما فردی هستید که از تعداد زیاد گروه در واتساپ خسته شده اید؟ در ادامه به شما آموزش می دهیم تا چگونه به صورت مخفیانه از گروه ها خارج شوید بدون اینکه مورد توجه یا مورد سال قرار بگیرید.

به گزارش «نبض فناوری»، وقتی گروه واتساپ را ترک می کنید، برنامه یک هشدار ثابت در جدول زمانی پیام ایجاد می کند تا به سایر اعضا اطلاع دهد که دیگر عضوی از گروه نیستید.

 پیام رسان در حال حاضر گزینه های زیادی برای حفظ حریم خصوصی دارد، اما متأسفانه هیچ کدام شامل اعلان خروج شما از گروه نمی شود تا بتوان به صورت ناشناس خارج شد.

چگونه گروه های واتساپ را بدون توجه ترک کنیم؟

  1. شماره تلفن خود را با شماره جدید تغییر دهید

ساده ترین روش این است که شماره تلفن خود را به شماره ای جدید تغییر دهید. اما اگر می خواهید از شماره قدیمی خود استفاده کنید، این روش موثر نیست. برای انجام این کار اولین کاری که باید انجام دهید این است که منوی تنظیمات را در تلفن هوشمند خود باز کنید. سپس روی برنامه زیر منو ضربه بزنید. مرحله بعدی انتخاب واتساپ است.

در نهایت می توانید داده ها و حافظه پنهان را پاک کنید. اکنون حساب شما در هیچ کجا یافت نمی شود اما نگران نباشید حذف نمی شود. شماره و نام شما هنوز عضو گروه است. پس از آن، باید شماره خود را با شماره جدید جایگزین کنید. در مرحله بعد می توانید با شماره دیگری وارد شوید. با این کار، هیچ کس متوجه نخواهد شد که شما گروه را ترک کرده اید.

  1. جعل شماره تلفن

روش دوم در مورد چگونگی ترک گروه واتساپ بدون اطلاع قبلی مشابه قبل است. اما در اینجا لازم نیست شماره خود را تغییر دهید. این زمانی استفاده می شود که می خواهید شماره قبلی خود را حفظ کنید. ابتدا باید یک شماره جدید تهیه کنید. ثانیاً، می توانید شماره خود را تغییر دهید. برای این کار باید به منوی تنظیمات در واتساپ بروید. سپس روی انتخاب حساب ضربه بزنید و شماره تغییر زیر منو را انتخاب کنید. پس از آن، شماره جدید خود را وارد می کنید.

اکنون اولین مرحله به پایان رسیده است. بعد از این کار شما به صورت سایلنت گروه را ترک خواهید کرد. به منوی تنظیمات گوشی خود بروید. و سپس روی برنامه منو ضربه زده و واتساپ را انتخاب کنید. پس از آن، داده ها و حافظه پنهان را پاک کنید. در نهایت  حساب شما از بین می رود اما نام شما هنوز در لیست اعضا است. سپس با باز کردن برنامه واتساپ خود اقدام را تکمیل کرده و با شماره قدیمی ثبت نام کنید. شما با موفقیت گروه را ترک کرده اید در حالیکه سایر اعضا آن را نمی دانند.

متأسفانه، سطح مشکلات این روش بسیار بالا است. برای خروج موفقیت آمیز گروه واتساپ بدون اطلاع، حداقل به دو شماره تلفن نیاز دارید. اما این یک روش موثر است.

  1. بی صدا کردن اعلان گروه

اگر احساس می کنید تغییر شماره تلفن بسیار آزاردهنده است  همیشه می توانید اعلان گروه خود را بی صدا کنید. شما به طور دائم گروه را ترک نمی کنید؛ اما حداقل اعلان دیگر شما را آزار نخواهد داد. می توانید اعلان ها را برای یک روز، هفته یا حتی یک سال خاموش کنید. بی صدا کردن گروه ساده ترین راهی است که می توانید انجام دهید.

ابتدا گروه مورد نظر را باز کنید و سپس در گوشه سمت راست در بالا ضربه بزنید. برخی از منوها را مشاهده خواهید کرد. اعلان بی صدا را انتخاب کرده و روی آن ضربه بزنید. در نهایت، مدت زمان خاموش اعلان ها را انتخاب کنید. برای رهایی از اعلان های مزاحم، سالیانه ضربه بزنید تا در یک سال هیچ اعلانی از گروه دریافت نکنید.

  1. نام خود را تغییر داده و نمایه عکس خود را حذف کنید

روش بعدی در مورد چگونگی خروج از گروه واتساپ هنگامی که در یک گروه شلوغ هستید موثر است. با این کار دیگر نیازی به تغییر شماره یا جعل شماره ندارید. همچنین می توانید گروه را به طور دائم ترک کنید و هیچکس اعلانی دریافت نکند.

کاری که باید انجام دهید بسیار ساده است، فقط نام نمایه خود را تغییر دهید و عکس پروفایل خود را حذف کنید. برای انجام این کار می توانید به منوی گزینه ها (سه نقطه در بالا) بروید و روی تنظیم ضربه بزنید. سپس دوباره روی نام نمایه خود ضربه بزنید. پس از آن نام نمایه خود را تغییر دهید و عکس نمایه خود را حذف کنید. پس از تغییر آنها به گروه بروید و به طور معمول آن را ترک کنید. هیچ کس نمی داند که شما قبلاً آن را ترک کرده اید زیرا اعلان دریافت کننده کسی که ترک می کند شما نیستید.

  1. Notification Group را غیرفعال کنید

با غیر فعال کردن نوتیفیکیشن هیچکس متوجه نمی شود که شما چت ها را نمی بینید.

برای انجام این کار ، ابتدا به منوی تنظیمات گوشی خود بروید. سپس برنامه نصب شده را انتخاب کنید. پس از آن واتساپ را انتخاب کرده و روی منوی اعلان ضربه بزنید. پس از آن دکمه اعلان را خاموش کنید.

  1. از برنامه شخص ثالث استفاده کنید

روش آسان دیگر برای ترک بی سر و صدا گروه استفاده از برنامه دیگری به نام GroupXit است. این برنامه فقط برای اندرویدی ها است. بنابراین اگر کاربر iOs هستید، فقط فکر استفاده از این برنامه را کنار بگذارید.

برای کار با این برنامه ابتدا باید آن را بارگیری کنید. پس از آن برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. سپس GroupXit را به دلخواه تنظیم کنید. کار شما تمام شده است و اکنون دیگر عضوی از گروه نیستید. در این شرایط هیچ فردی اعلانی در این زمینه دریافت نمی کند.

ارسال نظرات
نیازمندیها