کد خبر: ۲۱۲۳۱
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۰
دانش‌آموزان کامبوجی با استفاده از صندلی مدرسه موفق به ساخت نمونه‌ اولیه یک پهپاد شدند.

گزارش «نبض فناوری»، این جوانان از موسسه پلی‌تکنیک کامبوج ۲۰ هزار دلار صرف تبدیل صندلی مدرسه به پهپاد کردند. این صندلی مجهز به هشت پیشران بوده که به آن کمک می‌کند تا چهار متر اوج بگیرد.

این گروه امیدوارند با بهبود طراحی خود وزن قابل تحمل برای این پهپاد را افزایش دهند و آن را در ارتفاعات بالاتر به پرواز درآورند. آنها معتقدند این پهپاد می‌تواند به آتش‌نشانان در دسترسی به طبقات بالاتر ساختمان‌ها کمک کند.

ایده اولیه ساخت چنین پهپادی در نتیجه ترافیک شدید شهری به ذهن این گروه رسید. آن‌ها نمونه اولیه طرح خود را ساخته‌اند و امیدوارند بتوان از آن برای حمل‌ونقل شهری و کمک به آتش‌نشان‌ها استفاده کرد.

"لون ونسیث"(Lonh Vannsith) ، ۲۱ ساله که خلبان این پهپاد است می‌گوید: وقتی آن را بدون سرنشین به حرکت در می‌آوریم لرزش‌ زیادی دارد اما وقتی روی صندلی آن می‌نشینیم پایدارتر می‌شود. ما می‌خواستیم برخی از مشکلات جامعه را با تولید تاکسی‌های پرنده و پهپاد برای آتش‌نشان‌ها حل کنیم.

این نمونه‌ اولیه قادر به تحمل وزن یک فرد ۶۰ کیلویی است و می‌تواند برای طی مسافت یک کیلومتر حدود ۱۰ دقیقه پرواز کند.

"سارین سرایواتا"(Sarin Sereyvatha) می‌گوید: ساخت تنها یک پهپاد هزینه زیادی خواهد داشت اما اگر آن را به صورت تجاری تولید کنیم هزینه‌ آن کاهش می‌یابد.

دانش‌آموزان تنها کسانی نیستند که دست به ساخت پهپاد زده‌اند. سال گذشته شرکت ژاپنی "SkyDrive" که توسط مهندسان سابق تویوتا تاسیس شده‌ است آزمایش وسیله‌ی‌ مشابهی را آغاز کردند.

منبع:ایسنا

ارسال نظرات
در قالب برگزاری رویداد فناورانه محقق خواهد شد ایده‌های لیزر و فوتونیک تا تجاری‌سازی حمایت می‌شوند
نیازمندیها