کد خبر: ۲۱۲۷۳
|
۰۲ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰
گوگل از کمیسیون رقابت هند (CCI) به دلیل افشای گزارش محرمانه‌‌ مربوط به تحقیقات ضد انحصاری در مورد غول موتور جستجو، شکایت می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، روزنامه تایمز هند و سپس رویترز پیش‌تر گزارشی محرمانه را منتشر کرده بودند که در واقع این گزارش محرمانه به تحقیقات CCI هند مربوط بود و نشان می‌داد گوگل از موقعیت غالب خود در سیستم عامل اندروید در کشور هند سواستفاده می‌کند و در واقع از قدرت مالی عظیم خود برای آسیب رساندن غیرقانونی به سایر رقبا استفاده می‌کند. گوگل اعلام کرده بود که مشتاقانه آماده همکاری با CCI است تا نشان دهد اندروید چگونه باعث رقابت و نوآوری بیشتری شده است. اما حالا به دلیل افشای اطلاعات محرمانه، عملکرد کمیسیون رقابت هند را زیر سوال برده است.

غول موتور جستجو در بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل افشای غیرقانونی بیشتر یافته‌های محرمانه، علیه CCI در دادگاه عالی دهلی شکایت کرده است. گوگل پیش از این نیز گفته بود «به نقض اعتماد که باعث مختل شدن توانایی دفاع گوگل از خود و آسیب رساندن به این شرکت و سایر شرکای آن می‌شود، اعتراض خواهد کرد.»

در متن بیانیه غول موتور جستجو آمده است:

ما همکاری خود را به صورت کامل انجام داده‌ایم و در طول فرآیند تحقیقات رازدار بوده‌ایم و امیدوار هستیم تا نهادهای مقابل نیز چنین سطحی از محرمانگی را رعایت کنند.

با این وجود CCI هنوز نسبت به این گزارش اظهار نظر نکرده است.

مقامات ضد انحصاری هند در سال ۲۰۱۹ دستور انجام این تحقیقات را صادر و اعلام کردند گوگل از تسلط خود برای کاهش توانایی تولید کنندگان در انتخاب نسخه‌های جایگزین سیستم عامل اندروید و مجبور کردن آن‌ها به نصب اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کرده است. گزارش ۷۵۰ صفحه‌ای این سازمان نشان داد که پیش نصب اجباری اپلیکیشن‌های گوگل منجر به ایجاد شرایط ناعادلانه‌ای برای تولیدکنندگان می‌شود که این امر قانون رقابت هند را نقض می‌کند.

همچنین در این گزارش که عمومی نبوده و توسط رویترز مشاهده شده است، عنوان می‌شود که این شرکت از موقعیت پلی استور برای محافظت از سلطه خود استفاده کرده است.

منبع:دیجیاتو

ارسال نظرات
نیازمندیها