کد خبر: ۲۱۳۵۴
|
۰۴ مهر ۱۴۰۰ | ۲۰:۴۰

کارمند سابق اپل کارفرمای سابقش را رسوا کرد

طبق گزارش جدید برخلاف ادعای اپل حتی اگر کاربران با انتخاب گزینه ای اعلام کنند تمایلی برای ردیابی اطلاعاتشان توسط اپ ها ندارند اما همچنان داده های آنها ردیابی می شود.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از بیزینس اینسایدر، طبق گزارش نشریه واشنگتن پست، جانی لین یکی از مهندسان سابق اپل و از بنیانگذاران شرکت نرم افزاریLockdown Privacy فاش کرد کلید «Ask Not to Track»(از اپ بخواهید اطلاعات را ردیابی نکند) احساس جعلی حفظ شدن حریم خصوصی را به کاربر می‌دهد.

طبق گزارشی که Lockdown Privacy منتشر کرده، حتی اگر کاربران از اپ ها بخواهند فعالیت‌های آنها در برنامه ها یا وب سایت‌های دیگر را ردیابی نکنند، برخی برنامه‌های محبوب آیفون مانند Subway Surfersهمچنین اطلاعات خصوصی کاربران را جمع آوری می‌کند. در بخشی از گزارش آمده است: ما متوجه شدیم قابلیت «شفافیت سازی ردیابی اپ» هیچ تغییری در تعداد کل ردیاب‌های طرف سوم فعال ایجاد نمی‌کند. علاوه بر آن تأیید می‌کنیم که جزئیات اطلاعات خصوصی یا داده های دستگاه نیز در بیشتر موارد به ردیاب‌ها ارسال می‌شود.

شرکت Sybo که تولید کننده اپSubway Surfers است نیز در بیانیه‌ای به واشنگتن پست اعلام کرد: برای آنکه بازی رایانه‌ای ما بتواند به درستی عمل کند، برخی داده‌ها به شرکت Ad Networks ارسال می‌شود. ما به عنوان یک شرکت اطلاعات کاربران را برای مقاصد تبلیغاتی بدون رضایت شان ردیابی نمی کنیم.

سخنگوی اپل در این باره می گوید: هنگامیکه کاربری گزینهAsk Not to Trackرا فعال می‌کند، به برنامه مذکور اطلاع داده می‌شود که کاربر تمایلی به ردیابی شدن ندارد. تمام توسعه دهندگان برنامه از جمله اپل موظف هستند از انتخاب کاربر پشتیبانی کنند.

اما این شرکت هنوز توضیح نداده چرا اطلاعات خصوصی برای عملکرد درست بنرامه مورد نیاز است.

یافته‌های این شرکت با محور برنامه‌های برنامه‌های تبلیغاتی اپل درباره حفظ حریم خصوصی کاربران تناقض دارد.
منبع: مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 اردیبهشت 1403 صعود رمزارزهای پیشروی جهان
به دلیل عدم پیروی از مقررات؛ ترکیه گوگل را جریمه کرد
همراه با ارائه چندین ویژگی دسترسی جدید اپل «ردیابی چشم» را به آیفون‌ها و آی‌پدها می‌آورد
وبگردی