کد خبر: ۲۱۸۸۵
|
۲۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۰
سخنگوی قوه قضائیه:
سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه وزیر سابق ارتباطات با شکایت جمعی از مردم و چند دستگاه اجرایی به اتهام نشر اکاذیب در دادسرا پرونده دارد اعلام کرد وی با قرار تامین کیفری آزاد شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، «ذبیح الله خدائیان» در نشست خبری امروز قوه قضاییه به آخرین وضعیت پرونده شکایت دو هزار اهوازی و مدعی العموم از محمدجواد آذری جهرمی وزیر سابق ارتباطات اشاره کرده و گفت:

«در خصوص این فرد، با شکایت جمعی از مردم و چند دستگاه اجرایی به اتهام نشر اکاذیب با قصد تشویش اذهان عمومی، استنکاف از دستور قضائی و استنکاف از اجرای اوامر حکومتی مقامات قانونی، پرونده‌ای در دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شده است.»

به گفته خدائیان، آذری جهرمی احضار و تفهیم اتهام شده و با قرار تامین کیفری آزاد شده است. در آن مرحله، آخرین دفاع از او اخذ نشده بود. بعد از آن، مجددا شکایت دیگری به دادسرا واصل شد و پرونده در جریان رسیدگی است.

شایان ذکر است اسفندماه سال ۹۷، معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی و دبیر کارگروه فیلترینگ، خبر از تشکیل پرونده قضایی برای «محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم داد و همچنین احتمال انفصال وی از خدمت را مطرح کرد. او علت این اتفاق را عدم توجه جهرمی به تذکرات متعدد در خصوص اجرای قوانین و مصوبات کارگروه فیلترینگ و همچنین شورای عالی فضای مجازی ذکر کرده بود.

همچنین در آن سال ۲ هزار نفر از مردم اهواز از وزیر ارتباطات بابت عدم ایجاد بستر امن و لازم برای فضای مجازی در کشور شکایت کردند.

در بهمن ماه ۹۹ نیز قوه قضاییه علیه وزیر ارتباطات وقت اعلام جرم کرد و آذری جهرمی برای پاسخ به سوالات بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه در دادسرا حضور یافت.

تا لحظه نگارش این خبر واکنشی از سوی وزیر سابق ارتباطات نسبت به صحبت‌های سخنگوی قوه قضاییه صورت نگرفته است.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۰۱:۵۸ - ۲۲ مهر ۱۴۰۰
اگه میتونید بازداشتش کنید معلومه که اینها همش ...... است
0
0
خسرو
۱۸:۳۳ - ۲۲ مهر ۱۴۰۰
مگر نمی گویند بها در امور کشور به جوانها بدهید این هم جوان بود
0
0
ناشناس
۰۶:۰۱ - ۲۳ مهر ۱۴۰۰
لطفاً کوتاه بیایید.انصاف بد نیست
0
0
نیازمندیها