کد خبر: ۲۲۳۹۴
|
۰۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۲
در راستای کمک به بیماران هموفیلی؛
بندآورنده خونریزی، محصولی استریل و قابل جذب بوده و حاوی ذرات پلی ساکاریدی اکسید شده است که برای کلیه خونریزی‌ها به ویژه خونریزی‌های شریانی کاربرد دارد.

به گزارش« نبض فناوری» سهیلا سلحشور کردستانی، مدیرعامل شرکت کیفیت تولید تکاپو که این محصول را تولید کرده است، گفت: بند آورنده خون ریزی محصولی است که در مجموعه کیفیت تولید تکاپو ساخته می شود و به شکل پودر، پد، چسب و اسفنج عرضه می شود. بندآورنده برای بافت های نرم و سخت بدن کارآیی دارد و به این جهت با استفاده از این بندآورنده ها می توان تمامی نیازهای این حوزه را برطرف کرد.

استفاده از بندآورنده خونریزی برای بیماران هموفیلی

بندآورنده خون ریزی در جراحی ها، شکستگی ها، افرادی که مشکل انعقادی دارند و بیماران هموفیلی کاربرد زیادی دارد. بندآورنده خون ریزی هم گواهی اطمینان اروپا و هم مجوز وزارت بهداشت را اخذ کرده است.

پودر قابل جذب بندآورنده خونریزی استریل حاوی ذرات سلولز اکسید شده بازیافتی که برای کلیه خونریزی های شریانی، وریدی و مویرگی مناسب است. مکانیسم عمل آن برای بندآوردن خونریزی، براساس جذب مایعات خون، متورم شدن و تسریع تشکیل لخته خون است. همچنین بندآورنده خونریزی برای موارد اورژانس، تروما، انواع عمل جراحی و کمک های اولیه ایده آل است. این محصول برای بیماران مبتلا به دیابت نیز به کار می رود.

با توجه به ماهیت فوق جاذب بندآورنده، هنگامی که در محل ورود کاتتر به کار می رود، پس از خروج کاتتر، خون جهش می کند و توسط پودر جذب می شود. در نتیجه سرعت جریان خون کاهش می یابد و تشکیل لخته فورا آغاز می شود.

بندآورنده خونریزی تولید شده در شرکت کیفیت تولید تکاپو به 15 کشور در اروپا و خاور دور صادر می شود. علاوه بر این صادرات، تولید بندآورنده مانع خروج میلیون ها دلار ارز از کشور شده است و دیگر نمونه های مشابه وارد کشور نمی شود.

بندآورنده خونریزی تولید شده در شرکت کیفیت تولید تکاپو، به علت این که در پزشکی از اهمیت بسزایی برخوردار هستند و کیفیت آن به صورت مستقیم با جان انسان ها در ارتباط است با بهترین کیفیت ساخته شد و با این وجود حدود 10 درصد نیز ارزان تر از نمونه خارجی است. این که امروز توانسته ایم بندآورنده خونریزی را به 15 کشور جهان صادر کنیم به علت قیمت پایین تر نبوده بلکه بخاطر کیفیت بالای محصول است.

ایجاد 80 فرصت شغلی در شرکت کیفیت تولید تکاپو

از سوی دیگر این فرصت به وجود آمده است تا 80 نفر در شرکت کیفیت تولید تکاپو مشغول به کار شوند. به علت حساسیتی که تولید این محصول دارد، نخبگان جذب شرکت شده و از دانش آن ها استفاده می شود.

سلحشور کردستانی با اشاره به این که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای توسعه شرکت های دانش بنیان کمک های زیادی کرده است، توضح داد: در مراحل مختلف تولید شاهد کمک های معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری بوده ایم که بسیار مهم و ارزشمند بوده و امیدواریم که این حمایت ها در آینده بیشتر شود تا بتوان محصولات بیشتری را در داخل کشور تولید کرد و به خودکفایی رسید.

ارسال نظرات
طبق دستور رگولاتور رقابت انگلیس؛ فیس بوک باید «گیفی» را بفروشد
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها