کد خبر: ۲۲۴۱۶
|
۰۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۵
به دلیل طوفان بزرگ آتلانتیک؛

اسپیس ایکس فضانوردان را با تاخیر به فضا می برد

اسپیس ایکس و ناسا به دلیل طوفان بزرگی در اقیانوس آتلانتیک، باد و امواج بزرگ در ساحل شرقی آمریکا، برنامه خود برای مأموریت ارسال ۴ فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی را به تأخیر انداختند.

به گزارش «نبض فناوری»، اینسایدر اعلام کرد، قرار بود طی این عملیات موشکی به نام Endurance همراه کپسول اسپیس ایکس از ایالت فلوریدا به مدار زمین پرتاب شود. اکنون ناسا اعلام کرده این مأموریت روز چهارشنبه انجام می‌شود.

در بیانیه ناسا آمده است: ناسا و اسپیس ایکس تصمیم دارند روز چهارشنبه در ساعت ۱:۱۰ بامداد به وقت آمریکا مأموریت «کر و-۳» را به ایستگاه فضایی بین المللی انجام دهند. دلیل این امر پیش بینی تندبادی بزرگ در منطقه اوهایو و شمال شرقی ایالت متحده آمریکا است که در نتیجه آن بادهای شدید و امواج در اقیانوس آتلانتیک شکل می‌گیرند.

شرکت فضایی اسپیس ایکس برای شیفت‌هایی ۶ ماهه فضانوردان را از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی می‌برد. علاوه بر ناسا، فضانوردانی از سازمان‌های فضایی اروپایی و ژاپنی نیز با کپسول این شرکت به فضا سفر کرده‌اند.

در مأموریت «کر و-۳» تام مارشبرن، راجا چاری و کایلا بارون از ناسا در کنار ماتیاس مائورر از سازمان فضایی اتحادیه اروپا حضور دارند.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود موشکEndurance از مقر فضایی کندی به فضا پرتاب می‌شود و فضانوردان پس از ۲۴ ساعت به مقصد خود می رسند.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
چهار انتصاب جدید با حکم عیسی زارع‌پور؛ سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران شد