کد خبر: ۲۲۶۵۵
|
۱۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۹
مایکروسافت امروز اعلام کرد که از تاریخ ۱ ژانویه (۱۱ دی) هیچ به‌روزرسانی دیگری برای اپلیکیشن وان درایو در ویندوز ۷، ویندوز ۸ و ویندوز ۸.۱ منتشر نخواهد شد. همچنین این اپلیکیشن از تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۲ (۱۰ اسفند) در سیستم عامل‌های یادشده دیگر فایل‌ها را در فضای ابری سینک نخواهد کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، مایکروسافت با این خبر عملا از کاربران خواسته که استفاده از وان درایو روی ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ را متوقف کنند. ولی نکته جالب اینجاست که ویندوز ۸.۱ به‌طور رسمی تا تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۰ دی ۱۴۰۱) پشتیبانی می‌شود. پشتیبانی یکپارچه از وان درایو یکی از قابلیت‌های کلیدی ویندوز ۸.۱ بود، ولی حالا با نزدیک شدن به پایان پشتیبانی از این سیستم عامل، احتمالا باید شاهد توقف قابلیت‌های گوناگون آن باشیم.

با این حال، مایکروسافت احتمالا می‌داند که چند نفر از وان درایو روی ویندوز ۸.۱ استفاده می‌کنند و این تعداد احتمالا این قدر کم است که مجموعه بزرگی از کاربران را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. ویندوز ۷ و ۸ داستان متفاوتی دارند. پشتیبانی از ویندوز ۸ در سال ۲۰۱۶ به پایان رسید که نسبت به زمان عرضه آن خیلی زود بود. ویندوز ۷ هم تا سال ۲۰۲۰ همچنان تحت پشتیبانی قرار داشت و برخی شرکت‌ها با پرداخت هزینه اضافی پشتیبانی این سیستم عامل را تا سپتامبر ۲۰۲۳ تمدید کردند.

مایکروسافت زمستان پشتیبانی از وان درایو روی ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ را متوقف می‌کند

اپلیکیشن دسکتاپ وان درایو کلاینتی برای همگام‌سازی فایل‌هاست. ولی حتی شاید متوجه نشده باشید که این کلاینت یک اپلیکیشن است، چون معمولا در پشت صحنه فعالیت می‌کند. وقتی می‌خواهید یک فایل را ذخیره کنید و گزینه Save in OneDrive را می‌زنید، در واقع از اپلیکیشن وان درایو استفاده می‌کنید.

اگر در ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ از وان درایو استفاده می‌کنید، می‌توانید با کمک نسخه وب این سرویس به فعالیت‌های خود ادامه دهید و فایل‌ها را آپلود یا دانلود کنید. راه حل بعدی این است که دستگاه خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید یا از یک سرویس ذخیره‌سازی ابری دیگر بهره بگیرید.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها