کد خبر: ۲۲۷۷۷
|
۲۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۵
در آمریکا؛

نخستین تصادف خودروی تسلا در وضعیت کاملا خودران ثبت شد

یک خودرو مدل تسلا Y که در وضعیت FSD آزمایشی قرار داشت در شهری واقع در ایالت کالیفرنیا تصادف کرد. این نخستین مورد تصادف مرتبط با دستیار راننده جنجالی این شرکت است.

به گزارش «نبض فناوری»، ورج اعلام کرد، در تصادف مذکور هیچ فردی زخمی نشد اما خودرو به شدت آسیب دیده است.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا گزارش این تصادف را دریافت کرده است. در حال حاضر چند تحقیق درباره سیستم اتوپایلوت تسلا در حال انجام است. گزارش رویداد مذکور توسط مالک خودرو ثبت شده است.

در این گزارش آمده است: خودرو در حالت FSD(سیستم کاملاً خودران) بتا قرار داده و هنگام چرخش به چپ، وارد لاین اشتباه شد و من (راننده) به یک خودرویی در لاین کناری برخورد کردم. خودروی من هشدار داد تا بپیچم بنابراین سعی کردم فرمان را بچرخانم تا از وارد شدن به لاین اشتباه جلوگیری کنم. اما سیستم خودران کنترل خودرو را برعهده گرفت و آن را وارد لاین اشتباه کرد. در نتیجه یک مانور غیر امن ایجاد شد و همه در معرض خطر قرار گرفتند. خودرو از سمت راننده به شدت آسیب دیده است.

تصمیم تسلا برای آزمایش نرم افزار کمک راننده خود به نام FSD در جاده‌های عمومی همراه مالکان وسایل نقلیه ای که آموزش ندیده‌اند، انتقادات زیادی را به وجود آورده است. تاکنون این شرکت خودروسازی بارها آپدیت‌هایی برای نرم افزار ارائه و سپس آن را حذف کرده است.

تعداد زیادی ویدئو کلیپ در فضای آنلاین آپلود شده که نشان می‌دهد یک مالک خودروی تسلا از سیستم اتوپایلوت آزمایشی استفاده می‌کند.

منبع/ مهر 

ارسال نظرات
چهار انتصاب جدید با حکم عیسی زارع‌پور؛ سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران شد