کد خبر: ۲۲۹۸۶
|
۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰
پس از بررسی های جدید؛
ابراهیم سمیره عضو مجلس محلی ایالت ویرجینیای آمریکا از حجم گسترده اطلاعات خصوصی جمع‌آوری شده توسط آمازون شگفت زده شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، وی تصریح کرده مشخص نیست آیا آمازون به ما مشتریان محصول می‌فروشد یا در حال جاسوسی روزانه از افراد است.

وی که در حال بررسی موضوعات مرتبط با حریم شخصی کاربران اینترنت است، قصد دارد در مورد نحوه جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط شرکت‌های فناوری قوانین جدیدی وضع کند. با این حال وی پس از درخواست دریافت اطلاعات شخصی که آمازون در مورد خودش در اختیار دارد، از حجم و جزئیات این داده‌ها شگفت زده شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت آمازون اطلاعات بیش از هزار شماره تماس این نماینده مجلس ایالتی ویرجینیا را در اختیار دارد. این شرکت دقیقاً می‌داند نماینده مذکور که اصالتاً در خانواده‌ای فلسطینی اردنی متولد شده در تاریخ ۱۷ دسامبر سال گذشته به چه بخشی از قرآن گوش کرده است. اطلاع از جزئیات تمامی جستجوها و اطلاعات حساس مرتبط با سلامت از جمله دیگر داده‌هایی است که آمازون از ابراهیم سیمره در اختیار دارد.

آمازون از طریق دستیار جستجوی صوتی الکسا، جستجوگر اینترنتی و غیره اطلاعات متنوعی را از شهروندان آمریکایی جمع‌آوری می‌کند و بر اساس یک مصوبه قانونی از سال ۲۰۱۸ موظف شده در صورت درخواست کاربران اطلاعاتی را که از هر یک از آنها جمع‌آوری کرده، افشا کند.

یک بررسی دیگر که توسط خبرنگاری آمریکایی انجام شده حاکیست آمازون از طریق ابزار یادشده و نیز پلتفرم‌های ویدئو و موسیقی، دوربین‌های امنیتی رینگ، رد گیرهای تناسب اندام و غیره انبوه اطلاعات را در مورد قد، وزن، وضعیت سلامت افراد، ویژگی‌های قومی و نژادی، عادات خرید و مطالعاتی اشخاص، قرارهای شخصی و حرفه‌ای و غیره جمع‌آوری می‌کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
طبق دستور رگولاتور رقابت انگلیس؛ فیس بوک باید «گیفی» را بفروشد
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها