کد خبر: ۲۳۰۵۸
|
۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری فراخوانی برای حمایت از طرح‌های فناورانه با محوریت شورورزی منتشر کرده است.

به گزارش« نبض فناوری» علاقه‌مندان برای شرکت در این فراخوان، تا پایان آذرماه سال 1400 فرصت دارد تا طرح‌های خود در حوزه‌های «احیای زیست‌بوم منطقه»، «تولید و پرورش گیاهان شورپسند»، «پرورش آبزیان» و «بهره‌برداری از زهاب و تثبیت کانون‌های ریزگرد» را ارسال کنند.

ایران کشوری است که بخش قابل توجهی از آن توسط مناطق خشک و با خاک‌های شور احاطه شده است. استان‌هایی چون سیستان و بلوچستان، زاهدان و غیره که برای توسعه زیست‌بوم خود نیاز به طرح‌های فناورانه‌ای دارند که بتواند کشاورزی و آبزی‌پروری را در این مناطق متناسب با شوری خاک و افزایش مقاومت گیاهان و آبزیان اجرایی کنند.

بر همین اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک اقدام مشترک با مرکزی نوآوری اروندتک اقدام به انتشار فراخوانی کرده‌اند تا مسیری مطمین و سریع به ایده‌ها، طرح‌ها و خلاقیت‌های موجود در حوزه شورورزی ایجاد شود و این طرح‌ها پس از تایید به مرحله اجرا و تجاری‌سازی برسند.

ایده‌هایی که می‌توانند راهی باشند برای حل معضلات و چالش‌های مناطق شور. کاری که در کنار رفع این مشکلات به اشتغالزایی نیز کمک می‌کنند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://biodc.isti.ir/ مراجعه کنند.

ارسال نظرات
طبق دستور رگولاتور رقابت انگلیس؛ فیس بوک باید «گیفی» را بفروشد
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها