کد خبر: ۲۳۰۶۷
|
۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۰
ثروتمندترین فرد استرالیا اعلام کرد سازمان بشردوستانه وی به دنبال یک توافق جمعی با گوگل و فیس بوک برای تضمین حقوق ناشران کوچک است.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، بنیاد میندرو که اندرو فارست ثروتمندترین فرد استرالیا مالک آن است قصد دارد به ۱۸ ناشر کوچک در استرالیا کمک کند تا بتوانند با همکاری کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا برای مذاکره با فیس بوک و گوگل به منظور حفظ حق و حقوق خود اقدام کنند.

این اقدام با استقبال ناشران استرالیایی مواجه شده و آنها امیدوارند بتوانند با چنین حمایتی به توافق های مالی خوبی با فیس بوک و گوگل دست یابند. بر اساس قانون جدیدی که به تصویب دولت استرالیا رسیده، گوگل، فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی باید بابت بازنشر محتوای خبرگزاری ها و سایت های خبری استرالیایی به انها مبالغی را پرداخت کنند.

گوگل و فیس بوک در قبال این موضوع رویکردهای متفاوتی دارند و مداخله فارست به نفع ناشران کوچک می تواند به تعیین هزینه ها به شکلی منصفانه کمک کند. ناشران کوچک استرالیایی می گویند فیس بوک تمایلی به پاسخ گویی به تماس های ناشران کوچک ندارد و حقوق آنان را نادیده می گیرد.

استرالیا از ماه مارس این دو غول فناوری را ملزم به مذاکره با رسانه های استرالیایی برای پرداخت هزینه بازنشر محتوایی کرد که ترافیک و تبلیغات را به سمت وب سایت های آنها هدایت می کند. این قانون به دولت استرالیا اجازه می‌دهد در صورت شکست مذاکرات بین غول‌های فناوری و ارائه‌دهندگان اخبار، جریمه‌هایی را تعیین کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
طبق دستور رگولاتور رقابت انگلیس؛ فیس بوک باید «گیفی» را بفروشد
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها