کد خبر: ۲۳۲۲۶
|
۰۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۲

نحوه مشاهده پسوردهای ذخیره شده وای فای در اندروید

ممکن است نیاز به مشاهده رمز عبور Wi-Fi برای یک شبکه ذخیره شده در تلفن Android خود داشته باشید بنابراین باید این برنامه ها و نکات را امتحان کنید.

به گزارش« نبض فناوری»، آیا نمی دانید چگونه رمز وای فای را در اندروید نشان دهید؟ شاید به شبکه‌ای متصل شده باشید که رمز عبور را فراموش کرده‌اید، یا می‌خواهید رمز عبور شبکه یکی از دوستانتان را بررسی کنید تا بتوانید دستگاه دیگری را متصل کنید.

 توجه داشته باشید که راه حل های ارائه شده به شما امکان می‌دهند فقط رمز عبور شبکه‌هایی را ببینید که قبلاً به آن‌ها متصل شده‌اید.

چگونه پسوردهای وای فای در اندروید را بدون روت ببینیم

با شروع اندروید 10، اکنون می توانید پسوردهای وای فای شبکه های ذخیره شده خود را بدون دستگاه روت شده مشاهده کنید. بیایید نحوه انجام این کار را در اندروید 11 ببینیم این فرآیند ممکن است بسته به گوشی و نسخه اندروید شما کمی متفاوت به نظر برسد.

برای مشاهده رمز عبور Wi-Fi در اندروید 10 یا جدیدتر، تنظیمات را باز کنید و به شبکه و اینترنت بروید. روی Wi-Fi ضربه بزنید و شبکه وای فای فعلی خود را در بالای لیست خواهید دید. برای مشاهده گزینه‌های شبکه، آن را انتخاب کنید (یا یک اتصال قبلی در فهرست شبکه‌های ذخیره شده در زیر).

در این صفحه دکمه اشتراک گذاری را انتخاب کنید. برای ادامه، باید چهره/اثر انگشت خود را تأیید یا کد پین خود را وارد کنید. پس از انجام این کار، رمز عبور Wi-Fi شبکه خود را در زیر یک کد QR مشاهده خواهید کرد.

اگر رمز عبور به دلایلی ظاهر نشد، می توانید کد QR را در دستگاه دیگری اسکن کنید تا آن را به شبکه اضافه کنید.

نحوه مشاهده رمزهای عبور وای فای در اندروید 9 و بالاتر

اگر از اندروید 9 یا نسخه قبلی استفاده می کنید یا گوشی شما گزینه فوق را ندارد، باید به روش های دیگری برای فاش کردن رمز وای فای خود مراجعه کنید. متأسفانه، همه این روش ها به یک دستگاه اندروید روت شده نیاز دارند.

این نیاز به این دلیل است که فایلی که اعتبار وای فای را برای شبکه های ذخیره شده در خود نگه می دارد در یک پوشه محافظت شده از حافظه تلفن شما قرار دارد. شما اجازه مشاهده پوشه یا فایل درون آن را ندارید مگر اینکه روت شده باشید.

اگر روت شده اید، می توانید با استفاده از یک برنامه کاوشگر فایل که از مرور ریشه پشتیبانی می کند، به /data/misc/wifi بروید. wpa_supplicant.conf را باز کنید و باید نام شبکه (ssid) و رمز عبور آن (psk) را ببینید.

اگر این روش کار نمی کند یا می خواهید روش دیگری را امتحان کنید، می توانید از یک برنامه نمایش رمز عبور Wi-Fi Android مانند WiFi Password Viewer استفاده کنید. اینها به شما امکان می دهند یک شبکه ذخیره شده را برای مشاهده رمز عبور انتخاب کنید.

آنها نیاز به روت دارند و نظرات مختلفی دارند، بنابراین مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد. اگر تلفن شما فایل حاوی رمزهای عبور Wi-Fi را رمزگذاری کند، کار زیادی نمی تواند انجام دهد.

گذرواژه‌های Wi-Fi را در دستگاه دیگری مشاهده کنید

این دو روش اصلی برای مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi در اندروید هستند. اگر روت نشده‌اید و از اندروید 9 یا نسخه‌های قبلی استفاده می‌کنید، بهترین گزینه این است که به جای آن رمز وای‌فای را در دستگاه دسکتاپ بررسی کنید. اینها کار را بسیار ساده‌تر می‌کنند.

در آینده، ممکن است از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید تا سابقه خود را از رمزهای عبور مهم Wi-Fi داشته باشید.

 

ارسال نظرات
جابجایی مسافران با سرعت بالا؛ چین هواپیمای فضایی می سازد
حذف پیام‌ها در واتساپ چگونه انجام می‌شود چگونه چت‌های حذف شده WhatsApp را بازیابی کنیم؟
وبگردی