کد خبر: ۲۳۵۸۴
|
۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۴
معاونت علمی اعلام کرد؛

بهره مندی شرکت‌های دانش بنیان از ۶ هزار خدمت صادراتی

کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد تاکنون ۶ هزار و ۵۲۹ خدمت به شرکت های دانش بنیان جهت صادرات ارائه کرده است.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حمایت‌های ارائه شده توسط این مرکز، ۲ هزار شرکت توانستند محصولات و خدمات خود را در بازارهای جهانی ارائه کنند. تولیداتی که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و اتکا به توان داخلی عرضه شدند و با توجه به کیفیت بالایی که دارند قابل فروش در بازار جهانی نیز هستند.

بر همین اساس کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت از این محصولات، در تلاش است تا بازاری ارزشمند و سودده برای آنها ایجاد کند. این کار را نیز پس از شناسایی بازار مطلوب این محصولات و شناسایی مشتریان بالقوه و بالفعل آنها انجام می دهد و پس از معرفی این تولیدات به کشورها، اقدام به بازارسازی و صادرات آنها می کند.

بسیاری از این شرکت‌ها با وجود تولید محصولات و ارائه با کیفیت خدمات، به دلیل عدم آشنایی با آداب و رسوم بازارهای جهانی، در صادرات چندان موفق عمل نمی‌کنند؛ اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ارائه آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم به این مجموعه‌ها، آنها را آماده حضور در بازار بین‌المللی و فروش محصولاتشان می‌کند.

این خدمات تاکنون ۲ هزار مشتری از سمت مجموعه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق داشته است و کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری نیز به آنها بیش از ۵ هزار خدمت صادراتی ارائه کرده است.

خدماتی چون توسعه بازار، توانمندسازی، مشاوره‌های تخصصی، بازاریابی و بازارسازی، اطلاع رسانی و تبلیغ، تحقیقات بازار، اعزام هیات های تجاری به نمایشگاه‌های تخصصی و غیره به این متقاضیان ارائه می شود.

ارسال نظرات
وبگردی